Menu

Irlandzkie firmy z sektora nowych technologii otworzą biura w Polsce

Irlandzkie firmy z sektora nowych technologii otworzą biura w Polsce
Irlandzkie firmy będą miały swoje przedstawicielstwa w Warszawie. (Fot. Getty Images)
Kolejne irlandzkie firmy z sektora nowych technologii otworzą oddziały w Polsce - poinformowała irlandzka agencja rządowa ds. wspierania eksportu Enterprise Ireland. Przedstawiciele irlandzkiego rządu liczą na dalszy rozwój współpracy między polskimi a irlandzkimi przedsiębiorcami.
Reklama

Jak podała Enterprise Ireland (odpowiednik Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu) nowi gracze na polskim rynku będą dzisiaj i jutro uczestniczyć w misji handlowej w Warszawie, która spotka się z przedstawicielami polskich przedsiębiorstw.

Wartość polsko-irlandzkiej wymiany handlowej to 3,5 mld euro i rośnie w tempie 10-15 proc. rocznie - wskazała Enterprise Ireland. "Z różnych analiz wynika także, że polska społeczność w Irlandii jest coraz bardziej aktywna biznesowo. Można dostrzec między innymi coraz więcej przykładów firm założonych przez Polaków i wspieranych finansowo oraz logistycznie przez Enterprise" - czytamy.

Jak podkreśliła dyrektor regionalna Enterprise Ireland Marina Donohoe, Polska i Irlandia są w pierwszej piątce najszybciej rozwijających się gospodarek UE. Dodała, że relacje między naszymi krajami są silne między innymi dzięki 130 tysiącom Polaków, którzy mieszkają w Irlandii. "Są cenionymi pracownikami irlandzkich firm i aktywnie przyczyniają się do naszej sprzedaży eksportowej do Polski i innych krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej" - wskazała Donohoe.

W czasie dwudniowej wizyty Polskę odwiedzą między innymi przedstawiciele firm Xtremepush oraz Bidrecruit - irlandzkich start-upów, które otwierają swoje biura w Polsce. Xtremepush to firma specjalizująca się w usługach z zakresu sprzedaży i marketingu; Bidrecruit jest natomiast operatorem platformy internetowej z zakresu rekrutacji specjalistów w takich branżach, jak hotelarska i logistyczna - wyjaśniono w komunikacie.

Dodano, że w ramach misji handlowej umowę o współpracy podpiszą także irlandzka firma marketingowa Huggity, założona przez Polaka Michała Sikorskiego, oraz polska agencja marketingowo-promocyjna Feelmotion.

Ekspansję na polskim rynku planuje także - jak zapowiada Enterprise Ireland - firma Eviview, irlandzki start-up, który dostarcza oprogramowanie do zarządzania procesami produkcji w firmach farmaceutycznych, biomedycznych i chemicznych.

W ramach misji handlowej polskie i irlandzkie firmy wezmą też udział w seminarium poświęconym finansowaniu start-upów z sektora farmaceutycznego i medycznego - wskazała Enterprise Ireland.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama