Menu

Trump: Królowa i rodzina królewska są fantastyczni

Trump: Królowa i rodzina królewska są fantastyczni
Wieczorem w Pałacu Buckingham odbył się uroczysty bankiet państwowy. (Fot. Getty Images)
Prezydent USA Donald Trump napisał wczoraj wieczorem na Twitterze, że 'londyńska część podróży przebiega bardzo dobrze', podkreślając, że 'królowa i cała rodzina królewska są fantastyczni', a więzi Stanów Zjednoczonych ze 'Zjednoczonym Królestwem są bardzo silne'.
Reklama

Trump dodał jednocześnie, że w trakcie swojej wizyty zauważył "wspaniałe tłumy życzliwych osób i ludzi, którzy kochają nasz kraj". "Nie widziałem na razie żadnych protestów, ale jestem pewien, że fake news będą ciężko pracować, żeby je znaleźć. Sama miłość" - zaznaczył.

Największa demonstracja przeciwko Trumpowi planowana jest dzisiaj w pobliżu placu Trafalgar w centrum Londynu.

Wizyta Trumpa w Wielkiej Brytanii potrwa trzy dni. (Fot. Getty Images)

Prezydent podkreślił też, że "wielkie porozumienie handlowe z USA będzie możliwe po tym, gdy Zjednoczone Królestwo wyrwie się z kajdan" Unii Europejskiej. "Zaczynamy rozmawiać!" - dodał.

Wcześniej Trump został przyjęty przez królową Elżbietę II i spotkał się z następcą tronu księciem Karolem. Wieczorem w Pałacu Buckingham odbył się uroczysty bankiet państwowy, wydany na życzenie królowej w celu uczczenia przyjaźni między oboma krajami.

Dzisiaj Trump weźmie udział w serii politycznych spotkań, m.in. z przedstawicielami biznesu, a także pojedzie na Downing Street. Wieczorem prezydent przyjmie swych gospodarzy na bankiecie w rezydencji amerykańskiego ambasadora w Winfield House w Regent's Parku, gdzie Trump zatrzymał się na czas pobytu w Wielkiej Brytanii. W kolacji nie weźmie jednak udziału królowa.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama