Menu

Najlepsza piłkarka świata wyszła za mąż za obrońcę Lecha Poznań

Najlepsza piłkarka świata wyszła za mąż za obrońcę Lecha Poznań
Przed rokiem Norweżka została laureatką "Złotej piłki". (Fot. Facebook/ Ada Stolsmo Hegerberg)
Norweżka Ada Hegerberg, uważana za najlepszą piłkarkę świata, wyszła dzisiaj za mąż za obrońcę Lecha Poznań Norwega Thomasa Rogne. O ślubie, który odbył się we Włoszech, para poinformowała w mediach społecznościowych.
Reklama

Grająca w Olympique Lyon Hegerberg przed tygodniem w finale Champions League strzeliła trzy bramki, dzięki którym jej zespół pokonał Barcelonę 4:1, lecz nie zagra w mistrzostwach świata, które odbędą się we Francji w dniach 7 czerwca - 7 lipca. Powodem jest jej konflikt z norweską federacją piłkarską NFF, trwający od dwóch lat.

"Jestem Norweżką, bardzo kocham swój kraj i brakuje mi gry w reprezentacji. Bardzo chciałabym grać dla Norwegii, ale nie dla działaczy mojej federacji, a właściwie ich własnej" - wyznała 23-letnia piłkarka w rozmowie z dziennikarzem "Verdens Gang".

Przed rokiem Norweżka została laureatką "Złotej piłki", a 22 maja kanał brytyjskiej telewizji BBC po raz drugi z rzędu uznał ją za najlepszą piłkarkę świata.

Reprezentacja Norwegii otrzymała szczegółowe instrukcje od NFF, jak odpowiadać na pytania dotyczące Hegerberg podczas MŚ.

"Z pewnością będzie ich wiele od zagranicznych mediów, lecz mamy przygotowane wszystkie możliwe strategie medialne, scenariusze na każdą sytuację i na każde pytanie dotyczące Hegerberg. Ona po prostu nie jest członkiem naszej drużyny, więc pytania nie na temat będziemy odrzucać" - oświadczył selekcjoner Martin Sjoegren.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama