Menu

Marks & Spencer: Spadek zysków i 110 sklepów do zamknięcia

Marks & Spencer: Spadek zysków i 110 sklepów do zamknięcia
Firma kontynuuje zmianę strategii i restrukturyzację, wdrażając szeroko zakrojony program naprawczy. (Fot. Getty Images)
Brytyjski gigant handlu detalicznego odnotował w minionym roku podatkowym 10-procentowy spadek zysków. Ma to związek m.in. z mniejszym popytem na odzież i artykułów domowych - informuje BBC.
Reklama

Dzisiaj rano Marks & Spencer poinformował, że w zakończonym 31 marca roku obrachunkowym zysk przed opodatkowaniem spadł o niemal 10 proc. - do poziomu 523,2 mln funtów.

O 2,9 proc. spadła również sprzedaż "like-for-like" (wskaźnik wzrostu sprzedaży w ciągu określonego czasu - przyp. red.), która eliminuje wpływ nowych sklepów. Przychody ze sprzedaży odzieży i produktów domowych obniżyła się o 1,6 proc. - podaje BBC.

Firma kontynuuje zmianę strategii i restrukturyzację, wdrażając szeroko zakrojony program naprawczy, który ma dostosować Marks & Spencer do wymogów współczesnego handlu. Docelowo ponad 30 proc. sprzedaży detalisty ma odbywać się przez internet.

Plan naprawczy, który został ogłoszony w maju 2018 r., zakładał zamknięcie do 2022 r. ponad 100 sklepów M&S, z czego 85 nadal jest otwartych. 

W związku z najnowszymi wynikami finansowymi, firma ujawniła, że ​​teraz planuje zamknąć dodatkowo 25 mniejszych, drogich sklepów spożywczych i otworzyć 75 nowych, większych punktów gastronomicznych.

Steve Rowe, dyrektor generalny M&S ocenił w rozmowie z BBC, że spółka - walcząc o ograniczenie kosztów - czyni "dobre postępy" .

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama