Menu

Prawdziwa rzadkość: Wiewiórka albinoska w parku w Londynie

Prawdziwa rzadkość: Wiewiórka albinoska w parku w Londynie
Szanse na to, że urodzi się kolejny, biały przedstawiciel tego gatunku wynoszą 1:1 000 000. (Fot. Metro/screenshot)
Jedną z zaledwie ok. 50 żyjących w Wielkiej Brytanii białych wiewiórek zauważono wczoraj w parku w południowym Londynie - informuje 'Metro'.
Reklama

Londyński taksówkarz Tim Duncan natknął się na wyjątkowe zwierzę podczas wczorajszego spaceru z wnuczką w Carshalton Park w Sutton na południu miasta.

65-latek początkowo myślał, że to biały kot. "To było trochę dziwne, więc spojrzałem ponownie" - relacjonował w rozmowie z "Metro". "Siedziała pod drzewem. Wokół było wiele wiewiórek, ale ona całkowicie je ignorowała. Minęły dwie minuty i zwierzę uciekło" - dodał.

Duncan przyznał, że widok albinoski to "niezwykłe doświadczenie". "Ludzie przechodzili obok, a ona była nastawiona do nich całkiem przyjaźnie" - zaznaczył londyńczyk. Taksówkarz opowiadał, że albinoska "była nieco mniejsza niż inne szare wiewiórki i trzymała się od nich z daleka".

Na Wyspach żyje ok. 50 tych niezwykłych stworzeń, a szanse na to, że urodzi się kolejny, biały przedstawiciel tego gatunku wynoszą 1:1 000 000. Ich unikalny biały kolor jest spowodowany brakiem melaniny, która wpływa na wygląd skóry, futra i oczu. 

Wiewiórki albinoski mają problemy ze wzrokiem i słuchem, przez co życie na wolności jest dla nich bardzo trudne.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2019
  GBP 5.065 złEUR 4.278 złUSD 3.857 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama