Menu

Liga francuska: Najlepszy piłkarz sezonu Mbappe ma pozostać w PSG

Liga francuska: Najlepszy piłkarz sezonu Mbappe ma pozostać w PSG
Mbappe odebrał dwa dni temu w Paryżu nagrodę dla najlepszego młodego piłkarza kończącego się sezonu. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe, który został wybrany najlepszym piłkarzem oraz najlepszym młodym piłkarzem kończącego się w tym tygodniu sezonu francuskiej ekstraklasy, ma pozostać w przyszłym sezonie w Paris Saint-Germain. Tak klub zareagował na plotki o transferze do Realu Madryt.
Reklama

20-letni Mbappe zdobył dotychczas 32 ligowe bramki i przyczynił się do tego, że paryżanie zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Jest pierwszym Francuzem, który uzyskał przynajmniej 30 goli, od prawie trzech dekad. W sezonie 1989/90 dokonał tego Jean-Pierre Papin.

"To może być czas, żebym przejął nowe obowiązki. Może tutaj, w PSG, a może gdzieś indziej, przy innym projekcie" - powiedział Mbappe, odbierając nagrodę.

Od pewnego czasu mówi się o tym, że latem utalentowany napastnik, ubiegłoroczny mistrz świata, ma przenieść się do Realu. W poniedziałek klub zapewnił jednak, że Mbappe pozostanie w PSG na kolejny rok.

"PSG i Kylian Mbappe są ze sobą blisko związani od dwóch lat. Wspólna historia będzie nadal trwać w przyszłym sezonie" - napisano w komunikacie.

Francuz trafił do paryskiego klubu w 2017 roku na zasadzie wypożyczenia z AS Monaco. Rok później był już zawodnikiem PSG na stałe. Drużyna z Księstwa otrzymała za niego 180 milionów euro. To drugi najdroższy transfer w historii futbolu - rekordzistą jest Brazylijczyk Neymar, który przeszedł z Barcelony do PSG za 222 miliony.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama