Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polak zginął podczas nurkowania w Irlandii

Polak zginął podczas nurkowania w Irlandii
"Michał był zapalonym odkrywcą, który wypełniał swoje życie podziemnymi i podwodnymi przygodami". (Fot. Facebook/ICRO)
36-letni Michał Marek z Galway zginął w niedzielę podczas nurkowania w Malin Head (hr. Donegal). 'Śmierć tak przyjaznego człowieka to wielka strata' - wyznał kolega Polaka.
Reklama
Reklama

Michał został opisany jako "zapalony odkrywca i oddany członek Irlandzkiej Organizacji Ratownictwa Jaskiniowego (ICRO)". 36-latek, który dołączył do stowarzyszenia w 2014 r., brał udział w kilku misjach i akcjach ratowniczych - informuje Irishmirror.ie.

"Irlandzka Organizacja Ratownictwa Jaskiniowego jest głęboko zasmucona informacją o śmierci naszego kolegi z drużyny i przyjaciela, Michała Marka. Był zapalonym odkrywcą, który wypełniał swoje życie podziemnymi i podwodnymi przygodami jako nurek jaskiniowy i grotołaz" - czytamy na stronie ICRO. "Śmierć Michała to dla nas wielka strata. Będzie go brakowało wszystkim, którzy z nim pracowali" - dodano.

Podkreślono, że Polak był zaangażowany w wiele znaczących wyczynów, w tym odkrycie i eksplorację Cliff Cave w Fanore (hr. Clare), która jest najdłuższą jaskinią morską w Irlandii. " W Pollatoomery, jaskini w hrabstwie Mayo, kontynuował także prace nieżyjącego już Artur Kozłowskiego" - podkreślono w oświadczeniu.

W lipcu 2008 roku Kozłowski zanurkował w tej jaskini na głębokość 103 metrów. Michał poprawił ten wyczyn o 10 metrów, co jest irlandzkim rekordem głębokości nurkowania jaskiniowego.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama