Menu

Sondaż: Partia Farage'a wygra wybory do europarlamentu

Sondaż: Partia Farage'a wygra wybory do europarlamentu
Nigel Farage ma powody do zadowolenia. (Fot. Getty Images)
Partia Brexitu (Brexit Party) z Nigelem Faragem na czele zdobędzie więcej głosów w zbliżających się wyborach niż konserwatyści i laburzyści razem wzięci - wynika z najnowszego sondażu Opinium. Według przewidywań, na Brexit Party zagłosuje co trzeci Brytyjczyk.
Reklama

Nigel Farage może mówić o sporym sukcesie. Najnowszy sondaż wskazał, że na jego ugrupowanie zagłosuje dwa razy więcej ludzi, niż początkowo zakładano. Według Opinium, na Brexit Party głos odda 34 procent mieszkańców kraju.

Na drugim miejscu znajdą się laburzyści, którzy zgarną dla siebie 21 procent głosów. Według sondażu, konserwatyści mogą liczyć jedynie na 11-procentowe poparcie.

Nigel Farage cieszy się bezwzględnym zaufaniem antyunijnej części społeczeństwa. (Fot. Getty Images)

Zadowoleni z wyniku wyborczego mogą być również liberalni demokraci - wszystko wskazuje na to, że zdobędą 12 procent głosów, a więc o 5 procent więcej niż zakładano.

Zdaniem Adama Drummonda z Opinium, Farage do perfekcji opanował sztukę "zyskiwania poparcia na chaosie związanym z Brexitem". Ekspert ocenił, że większość zwolenników wyjścia z UE zagłosują właśnie na niego. W tym samym czasie przeciwnicy Brexitu podzielą swoje głosy pomiędzy kilka różnych partii.

Z drugiej strony, jak zauważa specjalista, zbliżające wybory pokażą, czy Brytyjczycy faktycznie chcą Brexitu. Według wstępnych szacunków, aż 57 procent mieszkańców Zjednoczonego Królestwa odda swój głos na prounijną partię.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości