Menu

USA: Mini spódniczki i poduszki ze zdjęciami z Auschwitz

USA: Mini spódniczki i poduszki ze zdjęciami z Auschwitz
Spódniczka oferowana w sklepie Red Bubble. (Fot. Twitter/@AuschwitzMuseum)
Kominy, krematoria, tory kolejowe i drut kolczasty - takie zdjęcia z obozu koncentracyjnego Auschwitz można było znaleźć na produktach amerykańskiego sklepu internetowego. Sprawa wywołała oburzenie internautów oraz Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau - informuje 'The Independent'.
Reklama

W ofercie sklepu Red Bubble, który sprzedaje "produkty zaprojektowane przez niezależnych artystów", znalazły się trzy produkty z szokującymi nadrukami.

Na minispódniczce, sprzedawanej za równowartość £30, pojawiły się czarno-białe zdjęcia krematoriów oraz kominów. Z kolei na poduszkach za £34 widniały fotografie torów kolejowych, na których swój bieg kończyły masowe transporty ludzi do Auschwitz.

Tymi torami ludzie jechali na pewną śmierć. (Fot. Getty Images)

Na sprzedaż wystawiono również torbę (£12) z drutem kolczastym i napisem w języku niemieckim: "Uwaga! Wysokie napięcie, niebezpieczeństwo utraty życia".

Na skandaliczną "kolekcję" niezwłocznie zareagowało Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Naprawdę sądzicie, że sprzedawanie poduszek, mini spódniczek i toreb z ilustracjami przedstawiającymi Auschwitz - miejsce ogromnej ludzkiej tragedii, gdzie zostało zamordowanych ponad 1,1 miliona ludzi - jest dopuszczalne? To niepokojące i zupełnie bez szacunku" - napisano we wpisie na Twitterze, bezpośrednio skierowanym do osób zarządzających platformą Red Bubble. 

W latach 1940-1945 w prowadzonym przez nazistów obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, określanym też mianem "fabryki śmierci", zgładzono ponad milion Żydów, Polaków, Romów i Rosjan.

Zarząd Red Bubble przyznał na Twitterze, że sprzedaż tych produktów była "nie do zaakceptowania" i szybko usunął ze swojej oferty skandaliczne przedmioty. 

  Komentarze
  • Leon zawodowiec
   10 maja 2019, 10:20

   No a to nie jest sztuka dozwolona

  • Wasp
   10 maja 2019, 10:49

   ci z Miejsca Pamięci juz calkiem powariowali. Niedlugo slowo ''Oswiecim '' bedzie zakazane.

  • Czytelnik anonimowy
   10 maja 2019, 11:59

   Czyste kure***o !!!!!!!! Ta firma powinna zniknac z powierzchni ziemi!!!!!!!!!!! Wlasciciel powinien Sam w takim obozie posiedzieć i zginąć !

  • Gość
   10 maja 2019, 20:24

   by przyciągać wzrok właśnie tam gdzie niesie się śmierć? Przez alkohol, papierosy, antykoncepcję, leki hormonalne, szczepionki i inne cuda? O może komunikat dla facetów : o to czym grozi ganianie za ładnymi ale pustymi spódniczkam - stay away???

  • Polnish Schweine
   10 maja 2019, 22:31

   Ostatnio czytalem Grzesiuka(,piosenkarz i komediant)"5 lat kacetu" ,koles przesiedzial 5 lat w roznych obozach koncentracyjnych, cud ,ze przezyl. Ludzie,czy Wy zdajecie sobie sprawe z ogromu zbrodni niemieckich na narodzie polskim w czasie II Wojny Swiatowej?! Holokaust to nie tylko ludobojstwo Zydow( chociaz tez, w duzej mierze) , ale rowniez Polakow i innych nacji! Polak to dla Niemca byl smiec, podczlowiek.Takie firmy drukujace powyzsze obrazki na szmatach powinny placic ogromne kary,bo te nadruki to nie jest znak marketingowy do cholery!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama