Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Trump w czerwcu znowu w UK? "Zostanie przyjęty z honorami"

Trump w czerwcu znowu w UK? "Zostanie przyjęty z honorami"
W lipcu ub. roku Trump spotkał się z królową Elżbietą II. (Fot. Getty Images)
Donald Trump otrzymał formalne zaproszenie do złożenia wizyty państwowej, która zakłada przyjęcie z honorami, w tym bankiet państwowy z udziałem królowej Elżbiety II - informują brytyjskie media.
Reklama

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie prawdopodobnie zostanie wydane w ciągu najbliższych kilku dni. Media na Wyspach spekulują, że Trump przyleci do Wielkiej Brytanii w czerwcu, kiedy obchodzona będzie 75. rocznica lądowania aliantów w Normandii. Wcześniej amerykański prezydent uda się do Francji, aby uczcić wyzwolenie kraju od nazistów w czasie II wojny światowej - informuje "Metro".

Oficjalna wizyta państwowa każdego zagranicznego prezydenta, monarchy lub premiera tradycyjnie rozpoczyna się od uroczystego powitania przez królową Elżbietę II podczas ceremonii na placu Horse Guards Parade w Londynie.

Następnie przewidziany jest przejazd aleją The Mall otwartym powozem, który eskortują żołnierze prestiżowej jednostki Household Cavalry. Z okazji przyjazdu Trumpa zostanie też oddany salut armatni w Green Park w pobliżu Pałacu Buckingham oraz przy Tower of London.

Po przybyciu do pałacu prezydent USA, pierwsza dama i około 150 gości wezmą udział w bankiecie państwowym z udziałem królowej Elżbiety II.

Donald Trump spędzi kolejne dni na spotkaniach m.in. z Theresą May, ministrami rządów i liderami głównych partii politycznych, w tym z Jeremy Corbynem, który domagał się odwołania zeszłorocznej wizyty Trumpa.

W lipcu ub. roku dziesiątki tysięcy ludzi wzięły udział w protestach przeciwko wizycie amerykańskiego prezydenta w Wielkiej Brytanii. Największa demonstracja przeszła londyńskimi ulicami, nad którymi na kilka godzin zawisł wielki balon - karykatura Trumpa.

Prezydent był krytykowany na Wyspach m.in. za wycofanie USA z paryskiego porozumienia klimatycznego oraz za atakowanie na Twitterze burmistrza Londynu Sadiqa Khana

 

  Komentarze


  • Twòj Pan
   10 kwietnia, 12:01

   Tego gada to wysłać prosto do piekła

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama