Menu

Dublin: Pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Irlandii

Dublin: Pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Irlandii
Personel Bear Market Coffee stresował się, kiedy musiał zarządzać długą kolejką i nie miał możliwości wydawania reszty. (Fot. Getty Images)
Irlandia ma swoją pierwszą kawiarnię, w której klienci mogą płacić tylko kartą. To Bear Market Coffee, która znajduje się na George Street w Dublinie - informuje 'The Independent'.
Reklama

Właścicielami coffee shopu są Ruth i Stephen Deasy. Małżeństwo wpadło na pomysł pozbycia się gotówki z lokalu po wizycie w jednym ze sklepów w Nowym Jorku, gdzie przyjmowano wyłącznie płatności kartą. "Tamtejsi pracownicy wydawali się bardzo zrelaksowani" - opowiada małżeństwo.

Małżeństwo wpadło na pomysł pozbycia się gotówki z lokalu po wizycie w jednym ze sklepów w Nowym Jorku. (Fot. Getty Images)

Zupełnie inaczej było w przypadku personelu Bear Market Coffee. "Zdarzało się, że do kawiarni przychodziło w tym samym czasie nawet po 20-30 klientów. Nasi pracownicy byli pod presją, myśleli tylko o tym, żeby jak najszybciej rozładować kolejkę. Stresowali się, gdy mieli problem z wydawaniem reszty i nie mieli czasu, aby zaoferować np. ciastko do kawy" - wspomina Ruth Deasy.

"Od kiedy przyjmujemy tylko płatności kartą, wszystko zaczęło iść dużo sprawniej" - dodaje właścicielka Bear Market Coffee, jednej z kilku kawiarni należących do pary Irlandczyków. Inne oddziały znajdują się na Main Street Blackrock, Pembroke Street Lower i w Docklands w Dublinie.

W Wielkiej Brytanii pierwszym bezgotówkowym lokalem był The Boot - pub znajdujący się w miejscowości Freston, w pobliżu Ipswich. Jego właściciel przestał akceptować od klientów banknoty i monety we wrześniu 2018 r. 

  Komentarze


  • True 7
   9 kwietnia, 11:23

   Problem jest i to bardzo duży.A czy ktoś pomyślał,jak rozładują kolejki do kas, gdy będzie długa awaria prądu?Nie dosyć że każdy pieniądz jest w zasadzie wielkim długiem i jest własnością banku,to jeszcze wirtual wprowadzają.Jak zwykle z lenistwa i łatwości szybkiego zarobku.ŻENADA.Jeden cel kontrola nad wszystkim,nawet własnego zdania na necie nie będzie można powiedzieć,gdyż zapytają się Tobie o licencję i prawa do własnej wypowiedzi.TE RZĄDY SĄ CHORE.Mam tylko nadzieję się nie zarazić,czyli przyzwyczajać.

  • Kris
   9 kwietnia, 11:49

   wycofanie gotówki to dla zwykłych ludzi niewolnictwo, będą kontrolowani całkowicie. gotówka to tradycyjny sposób płatniczy i powinien zawsze istnieć. Gotówka to wolność, bo pieniądz elektroniczny można zablokować w każdej chwili. ludzie używajcie gotówki zawsze i wszędzie. Jest jeszcze sprawa religijna czyli znamię antychrysta czyli czip w którym będą dane człowieka także pieniądz elektroniczny. A człowiek który przyjmie czipa według religii chrzescijanskiej będzie potępiony

  • Tantric
   9 kwietnia, 12:39

   True 7 i Kris - popieram wasze wypowiedzi .Macie racje. Niestety jednak około 95% społeczeństwa myśli inaczej bo mają mozgi wyprane przez media głównego nurtu. Pozdrawiam

  • True 7
   9 kwietnia, 14:22

   Do Kristina z Facesru.A wiesz na kogo przez całe życie pracujesz????Dla tych co mają pieniądze,czyli bogatych,zwykłych NYGUSÓW.I mądra rada nie oceniaj ludzi tylko po piśmie bo słabo Tobie idzie.

  • Adam
   10 kwietnia, 10:37

   Kristina Drewnowska - mylisz się bo pasożytami są ci którzy żerują na pracy szarych ludzi płacąc im grosze za ich ciężką prace a sami opływają w luksusach, słyszałaś chyba że 1% ludzi posiada tyle pieniędzy co połowa ludzkości. A wycofanie gotówki tylko pogorszy sytuację tych szarych biednych ludzi.

  • Kamila
   12 kwietnia, 06:52

   Piszecie to bo dostajecie na raczke kase Ja jestem za wprowadEniem bezgotowej wymiany jest vezpieczna I co najwazniejsze szybka a nie musisz stac w kolejce Bo nie Maja wydac zenada

  • Adam
   12 kwietnia, 12:08

   Kamila- ręce opadają po przeczytaniu twego posta, widzieć tylko siebie i nic więcej. Nikt tu nie dostaje pieniędzy do ręki, co za bzdury się uczepiłaś, w przyszłości jak zdobędziesz więcej wiedzy to zrozumiesz o czym piszemy na tym forum, ale to dojście to tej wiedzy może ci zająć parę lat.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.11.2019
  GBP 4.978 złEUR 4.279 złUSD 3.878 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama