Menu

Dublin: Pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Irlandii

Dublin: Pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Irlandii
Personel Bear Market Coffee stresował się, kiedy musiał zarządzać długą kolejką i nie miał możliwości wydawania reszty. (Fot. Getty Images)
Irlandia ma swoją pierwszą kawiarnię, w której klienci mogą płacić tylko kartą. To Bear Market Coffee, która znajduje się na George Street w Dublinie - informuje 'The Independent'.
Reklama

Właścicielami coffee shopu są Ruth i Stephen Deasy. Małżeństwo wpadło na pomysł pozbycia się gotówki z lokalu po wizycie w jednym ze sklepów w Nowym Jorku, gdzie przyjmowano wyłącznie płatności kartą. "Tamtejsi pracownicy wydawali się bardzo zrelaksowani" - opowiada małżeństwo.

Małżeństwo wpadło na pomysł pozbycia się gotówki z lokalu po wizycie w jednym ze sklepów w Nowym Jorku. (Fot. Getty Images)

Zupełnie inaczej było w przypadku personelu Bear Market Coffee. "Zdarzało się, że do kawiarni przychodziło w tym samym czasie nawet po 20-30 klientów. Nasi pracownicy byli pod presją, myśleli tylko o tym, żeby jak najszybciej rozładować kolejkę. Stresowali się, gdy mieli problem z wydawaniem reszty i nie mieli czasu, aby zaoferować np. ciastko do kawy" - wspomina Ruth Deasy.

"Od kiedy przyjmujemy tylko płatności kartą, wszystko zaczęło iść dużo sprawniej" - dodaje właścicielka Bear Market Coffee, jednej z kilku kawiarni należących do pary Irlandczyków. Inne oddziały znajdują się na Main Street Blackrock, Pembroke Street Lower i w Docklands w Dublinie.

W Wielkiej Brytanii pierwszym bezgotówkowym lokalem był The Boot - pub znajdujący się w miejscowości Freston, w pobliżu Ipswich. Jego właściciel przestał akceptować od klientów banknoty i monety we wrześniu 2018 r. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama