Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Czy Czech doda skrzydeł polskim skoczkom?

Czy Czech doda skrzydeł polskim skoczkom?
Od lewej: Michal Dolezal i Stepahan Horngacher. (Fot. Facebook/NaSportowo)
Stepahan Horngacher pożegnał się z kadrą polskich skoczków i od nowego sezonu poprowadzi reprezentację Niemiec. Biało-czerwonych przejął jego dotychczasowy współpracownik Czech Michal Dolezal. Polscy skoczkowie pozytywnie patrzą w przyszłość pod wodzą nowego trenera.
Reklama

"Mamy super możliwości i bardzo ciekawą perspektywę. Wszystko od nas zależy, jak to wykorzystamy. Bardzo cenię Michala, szczególnie jego wiedzę na temat sprzętu, krojów kombinezonów. Ciągle poszukuje nowych rozwiązań. Zna się też doskonale na technice skoków. Nie boi się wyzwań, co jest bardzo ważne. Na wysokim poziomie jest też komunikacja z nim, wzajemne rozumienie się" - stwierdził Kamil Stoch.

"Myślę i mam nadzieję, że po odejściu Stefana niczego nam nie będzie brakowało. Owszem jest osobą nietuzinkową, doskonałym fachowcem i każdy zespół, który go ma może mówić o szczęściu. Dużo zdążyłem się jednak od niego nauczyć i zamierzam to dalej wykorzystywać" - dodał Stoch.

"Na nasze sukcesy ciężko pracował cały sztab, w tym oczywiście Michal. Ze swoich zadań wywiązywał się świetnie i współpraca układała się bardzo dobrze. Myślę, że praca z nim będzie kontynuacją systemu wprowadzonego przez Stefana. Nikt chyba nie będzie myślał nad nowym, skoro ten działa. Myślę, że Michal też potrafi być stanowczy, choć do tej pory nie musiał tego pokazywać, bo to nie była jego rola. My zawodnicy też mamy głowy na karku i wierzę, że wszystko dalej będzie się układało bardzo dobrze" - ocenił Dawid Kubacki.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama