Menu

Selekcjoner reprezentacji Polski: Piątek rozpocznie trening, pomimo choroby

Selekcjoner reprezentacji Polski: Piątek rozpocznie trening, pomimo choroby
Krzysztof Piątek ma problemy z gardłem. (Fot. Getty Images)
'Krzysztof Piątek początkowo miał pozostać w hotelu, ale ostatecznie rozpocznie trening mimo choroby ' - oznajmił selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek przed jutrzejszym meczem z Łotwą w Warszawie w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy 2020.
Reklama

W czwartek w Wiedniu biało-czerwoni wygrali z Austrią 1:0 po bramce Krzysztofa Piątka. Nie wiadomo jednak czy napastnik AC Milan zagra w niedzielę, ponieważ zmaga się z wirusem.

"W sobotnim treningu nie wezmą udziału Jan Bednarek i Bartosz Bereszyński. Początkowo w hotelu miał zostać również Piątek, ale ostatecznie rozpocznie zajęcia z kolegami. Infekcja zaatakowała w sumie ośmiu piłkarzy, m.in. też Mateusza Klicha i Wojciecha Szczęsnego, ale oni wezmą udział w treningu" - przekazał Brzęczek podczas sobotniej konferencji prasowej na PGE Narodowym.

Dolegliwości wiążą się przede wszystkim z bólem gardła.

"Pierwszym, który miał takie problemy jeszcze przed meczem z Austrią był Arkadiusz Milik. Być może w hotelu w Wiedniu coś działo się z klimatyzacją, ponieważ wielu zawodników miało takie same objawy. Nasz sztab medyczny pracuje na pełnych obrotach, aby wirus nie rozpowszechniał się dalej" - tłumaczył Brzęczek.

Mecz Polski z Łotwą rozegrany zostanie w Warszawie jutro o godz. 20:45 czasu GMT+1 (19:45 czasu londyńskiego).

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama