Menu

Ciepła pogoda już w drodze do Wielkiej Brytanii

Ciepła pogoda już w drodze do Wielkiej Brytanii
Pogoda będzie zachęcać do przebywania na świeżym powietrzu. (Fot. Getty Images)
Już za kilka dni można będzie zapomnieć o chłodnej, nieprzyjemnej aurze. Meteorolodzy nie mają wątpliwości - od środy czeka nas prawdziwa wiosna - informuje 'Metro'.
Reklama

Jutro w całym kraju obowiązują jeszcze żółte ostrzeżenia pogodowe przed ulewnym deszczem, śniegiem i silnym wiatrem. Jednak po kilku deszczowych i wietrznych dniach temperatura powietrza przekroczy średnią i będzie słonecznie.

"W przyszłym tygodniu aura będzie dużo łagodniejsza w porównaniu do tego, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach" - informuje Nicky Maxey z Met Office, cytowana przez "Metro". "W niedzielę będzie jeszcze chłodno, ale już od poniedziałku temperatura zacznie rosnąć. W środę w niektórych częściach kraju będzie nawet powyżej średniej dla tego okresu" - dodaje.

Zanim jednak pojawi się słońce, w północnej Anglii, Irlandii Północnej i południowej Szkocji może spaść jutro od 5 do 10 mm białego puchu. 

Tego dnia będzie też deszczowo, w związku z czym wydano ostrzeżenia przed lokalnymi podtopieniami. Najwięcej deszczu, bo od 40 do 80 mm, spadnie w Walii i północno-zachodniej Anglii.

"Mieszkańcy Wysp muszą po prostu jakoś przebrnąć przez sobotę, ponieważ w niedzielę nie ma już żadnych ostrzeżeń pogodowych i powinien być to dzień chłodny, ale słoneczny" - podsumowują eksperci Met Office.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama