Menu

Ikea wprowadza zasłony, które oczyszczają powietrze

Ikea wprowadza zasłony, które oczyszczają powietrze
Nowe zasłony z IKEA oczyszczą powietrze w domu. (Fot. Getty Images)
Gigant handlowy ze Szwecji - IKEA Ikea wprowadza do sprzedaży zasłony, które oczyszczą powietrze w domu. Oferta jest skierowana głównie do 'mieszczuchów' żyjących w zanieczyszczonych smogiem metropoliach.
Reklama

Antysmogowy wynalazek firmy IKEA ma poprawiać jakość powietrza - zarówno tego z zewnątrz, jak i tego wewnątrz domu. Zasłony o nazwie Gunrid będą wykorzystywać fotosyntezę do rozbijania smogu.

IKEA przekonuje, że chce być bardziej ekologiczna, a "cudowne zasłony" to nie jest zabieg marketingowy, ale świadome długoterminowe działanie. Nad projektem pracowano od kilku lat w międzynarodowym zespole.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 90% ludzi na całym świecie codziennie oddycha zanieczyszczonym powietrzem, co powoduje około ośmiu milionów zgonów rocznie. IKEA dzięki nowemu prduktowi chce też pomóc ludziom w zdobyciu wiedzy na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

"Poza tym, że ludzie będą mogli oddychać lepszym powietrzem w domu, mamy nadzieję, że zasłony Gunrid uwrażliwią wiele osób na problem zanieczyszczenia powietrza oraz zainspirują do działania poprawiającego jakość naszego środowisko" - podkreśliła Lena Pripp-Kovac z IKEA.

Najnowszy produkt pojawia się rok po tym, jak Ikea wprowadziła inicjatywę "Better Air Now!" w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Zasłony będą do kupienia w sklepach IKEA od przyszłego roku.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama