Manchester City powrócił na pierwsze miejsce

Piłkarze Manchesteru City rozegrają natomiast już w niedzielę kolejne spotkanie ligowe - z Chelsea Londyn. (Fot. Getty Images)
Manchester City wygrał na wyjeździe z Evertonem 2:0 w rozegranym awansem meczu ekstraklasy piłkarskiej Anglii. Obrońcy tytułu mistrzowskiego powrócili po dwóch miesiącach na pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając lepszą różnicą bramek Liverpool.

Pierwszego gola strzelił głową tuż przed przerwą francuski obrońca Aymeric Laporte. Wynik ustalił w siódmej minucie doliczonego czasu drugiej połowy Brazylijczyk Gabriel Jesus.

Liverpool stanie przed szansą powrotu na fotel lidera w sobotę w meczu na swoim stadionie z Bournemouth Artura Boruca.

Piłkarze Manchesteru City rozegrają natomiast już w niedzielę kolejne spotkanie ligowe - z Chelsea Londyn. Środowy mecz rozegrano awansem ze względu na zaplanowany 24 lutego finał Pucharu Ligi, w którym przeciwnikiem mistrzów Anglii będzie Chelsea.