Menu

"Polacy to handlarze narkotykami i postrach seniorów"

"Polacy to handlarze narkotykami i postrach seniorów"
Uczniowie w Peterborough uczą się o Polakach negatywnych rzeczy. (Fot. Getty Images)
Uczniowie klas 9 w jednej ze szkół pod Peterborough uczyli się negatywnego obrazu polskich imigrantów. W dokumencie rozdawanym na lekcjach geografii informowano, że 'Polacy w Peterborough są handlarzami narkotyków, piją alkohol na ulicy i wszczynają bójki'.
Reklama

Z tekstem obrażających polskich imigrantów zapoznali się najprawdopodobniej wszyscy uczniowie dziewiątych klas w szkole, której nazwy nie wymieniono. Obraźliwa dla Polaków pomoc naukowa rozdawana była na lekcji geografii, dotyczącej wpływu polskiej imigracji na życie miasta. O sprawie poinformował serwis www.peterboroughtoday.co.uk.

Redakcja otrzymała informację o szkolnym dokumencie od profesor Tanji Bueltmann, założycielki #EUcitizensChampion Campaign. Kobieta potwierdziła, że taką pomoc naukową otrzymał m.in. jeden z polskich uczniów.

Tekst o Polakach głosił między innymi, że w Peterborough doszło do niepokojów społecznych między Anglikami, Polakami i innymi mieszkańcami Europy Środkowo-Wschodniej. Policja natomiast jest często wzywana z powodu kłótni, a czasem walki między grupami. Takie zachowanie ma być problematyczne dla osób starszych, ponieważ "czują się odizolowane i boją się wyjść ze swoich domów z obawy przed byciem napadniętym". 

Fragment pomocy naukowej uczniów w Petrborough. (Twitter/Prof Tanja Bueltmann @cliodiaspora)

Odnosząc się do polskich imigrantów, pomoc naukowa głosiła, że w niektórych domach w Peterborough mieszka po 15 osób, co prowadzi do gromadzenia się śmieci na zewnątrz, a to powoduje obecność szczurów.

"Jest to problem ekologiczny, ponieważ małe dzieci oraz osoby starsze mogą złapać niebezpieczne choroby, ponieważ te grupy są bardziej podatne na zachorowanie” – głosiła informacja.

"Nigdy wcześniej nie widziałam czegoś równie złego. Bezpodstawne odniesienia do niepokojów społecznych; negatywny wpływ na osoby starsze, które zgodnie z dokumentem żyją w strachu przed napaścią ze strony Polaków, a poza tym odpowiedzialność za śmiecenie w mieście i roznoszenie chorób” – napisała na swoim Twitterze Bueltmann.

"To prawdopodobnie jeden z najbardziej obrzydliwych komentarzy, jakie kiedykolwiek słyszałem. Polacy są jedną z najbardziej pracowitych społeczności” – podkreślił radny John Holdich.

 

  Komentarze


  • Tomek
   7 lutego, 14:22

   I co rodzice nic z tym nie zrobili?

  • Typ
   7 lutego, 14:58

   Ja chcę wiedzieć kto to napisał? Czy to już hate czy jeszcze nie Londonku

  • BennyHill
   7 lutego, 15:17

   Tak, to prawda jak wyjadą wszyscy Polacy co do jednego dodatkowo wszyscy Europejczycy z UK Brytyjczycy będą mogli ściągnąć pozostałych Brytyjczyków ze swoich koloni to dopiero wtedy zapanuje tutaj ład i porządek społeczny.

  • Nil
   7 lutego, 15:48

   jezeli chodzi o Peterborugh to prawda tylko powinni dopisac do tego litwinow

  • Zasmucony
   7 lutego, 15:58

   To co w tym tekscie jest najbardziej obrazliwego to sugestia, ze wszyscy Polacy sa tacy. Bo niestety, ale wsrod naszych rodakow w UK jest wielu bandziorow i handlarzy dragami. O mieszkaniu w 15 osob w three bedroom house czy wrecz nocowaniu w namiocie w parku (pozdro dla meneli sprzed biblioteki na Wood Green!) nie wspomne. Oczywiscie szkalowanie wszystkich Polakow w UK jest niedopuszczalne, ale czarne owce niestety robia nam wszystkim zla opinie.

  • Gość
   7 lutego, 17:53

   Mc Thomas masz rację to są inbecyle a co do Polaków powiedz masz w Polsce dom kupiony ,wybudowany.? lub mieszkanie? to wszystko bez kredytu.. jak tak to dziękuj angli. bo wielu dzięki angli sobie właśnie domy wybudowali

  • Kasia
   7 lutego, 20:16

   Właśnie dlatego opuściłam ten kraj rok temu ponieważ nie mogę przebywać tam gdzie mna gardza i gdzie mnie nie chca.Myślę ze gdyby większość tak zrobiła wreszcie docenili by nas.

  • Jprdle:)
   7 lutego, 20:39

   Serio wspólczuje pozostajacym w tym raju:
   a) udajacym anglików I próbujacych byc bardziej brytyjczykami niz autochtoni..jednoczesnie plujac na wszystko co polskie.
   b) ludziom, którzy do konca zycia beda ambasadorami Polski próbujac przypodobac sie anglikom którzy I tak sa zbyt tepi I jednoczesnie dumni by to zrozumiec..
   Po Brexicie dopiero bedzie jazda bez trzymanki:(
   Moja rada, ratuj sie kto moze - pozdrawiam kumatych:)

  • Slow
   8 lutego, 08:00

   Ludzie po Billa latach działalności w Anglii stwierdzam że takich tepych bufonów jak Anglicy nigdzie nie spotkałem . Poza tym że niewiele umieją to są zrozumieli i wydaje im się że nadal żądza światem . Mam nadzieję że brexit da im w po dupie.

  • Iwa
   10 lutego, 13:14

   Hey ale co kłamstwo? Chyba nie , mnie w tym mieście Polak w klubie napadł I chciał no wiecie.. Ale przeżyłam na szczescie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama