Menu

"Polacy to handlarze narkotykami i postrach seniorów"

"Polacy to handlarze narkotykami i postrach seniorów"
Uczniowie w Peterborough uczą się o Polakach negatywnych rzeczy. (Fot. Getty Images)
Uczniowie klas 9 w jednej ze szkół pod Peterborough uczyli się negatywnego obrazu polskich imigrantów. W dokumencie rozdawanym na lekcjach geografii informowano, że 'Polacy w Peterborough są handlarzami narkotyków, piją alkohol na ulicy i wszczynają bójki'.
Reklama
Reklama

Z tekstem obrażających polskich imigrantów zapoznali się najprawdopodobniej wszyscy uczniowie dziewiątych klas w szkole, której nazwy nie wymieniono. Obraźliwa dla Polaków pomoc naukowa rozdawana była na lekcji geografii, dotyczącej wpływu polskiej imigracji na życie miasta. O sprawie poinformował serwis www.peterboroughtoday.co.uk.

Redakcja otrzymała informację o szkolnym dokumencie od profesor Tanji Bueltmann, założycielki #EUcitizensChampion Campaign. Kobieta potwierdziła, że taką pomoc naukową otrzymał m.in. jeden z polskich uczniów.

Tekst o Polakach głosił między innymi, że w Peterborough doszło do niepokojów społecznych między Anglikami, Polakami i innymi mieszkańcami Europy Środkowo-Wschodniej. Policja natomiast jest często wzywana z powodu kłótni, a czasem walki między grupami. Takie zachowanie ma być problematyczne dla osób starszych, ponieważ "czują się odizolowane i boją się wyjść ze swoich domów z obawy przed byciem napadniętym". 

Fragment pomocy naukowej uczniów w Petrborough. (Twitter/Prof Tanja Bueltmann @cliodiaspora)

Odnosząc się do polskich imigrantów, pomoc naukowa głosiła, że w niektórych domach w Peterborough mieszka po 15 osób, co prowadzi do gromadzenia się śmieci na zewnątrz, a to powoduje obecność szczurów.

"Jest to problem ekologiczny, ponieważ małe dzieci oraz osoby starsze mogą złapać niebezpieczne choroby, ponieważ te grupy są bardziej podatne na zachorowanie” – głosiła informacja.

"Nigdy wcześniej nie widziałam czegoś równie złego. Bezpodstawne odniesienia do niepokojów społecznych; negatywny wpływ na osoby starsze, które zgodnie z dokumentem żyją w strachu przed napaścią ze strony Polaków, a poza tym odpowiedzialność za śmiecenie w mieście i roznoszenie chorób” – napisała na swoim Twitterze Bueltmann.

"To prawdopodobnie jeden z najbardziej obrzydliwych komentarzy, jakie kiedykolwiek słyszałem. Polacy są jedną z najbardziej pracowitych społeczności” – podkreślił radny John Holdich.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama