Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

PŚ w żeglarstwie: Tarnowski nowym liderem w klasie RS:X

PŚ w żeglarstwie: Tarnowski nowym liderem w klasie RS:X
Paweł Tarnowski w akcji. (Fot. Sailing Energy)
Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot) awansował na pierwsze miejsce w klasie RS:X w rozgrywanych w Miami regatach żeglarskiego Pucharu Świata. Dotychczasowy lider Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) spadł na piątą pozycję.
Reklama
Reklama

Deskarze mają za sobą dziewięć wyścigów. Tarnowski w najlepszym z trzech piątkowych występów był trzeci. Furmański był najwyżej 10., stąd spadek w klasyfikacji generalnej. Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń) zajął 17. lokatę, a Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 18.

Pozycje liderek w klasach RS:X i 470 straciły Zofia Klepacka (Legia Warszawa) oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń). Reprezentantki Polski są obecnie czwarte.

Klepacka, aktualna mistrzyni Europy i brązowa medalistka olimpijska z Londynu, w piątek w swych najlepszych wyścigach była siódma i dziewiąta. Na prowadzenie, po ośmiu startach, wróciła Chinka Yunxiu Lu.

Skrzypulec i Ogar plasowały się poza czołową dziesiątką w obu piątkowych wyścigach i znajdują się poza podium w 470. Na czele są Niemki Fabienne Oster i Anastasiya Winkel.

Wśród finnistów ośmiokrotny mistrz Polski Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) plasuje się po siedmiu próbach na dziewiątym miejscu. Lideruje Fin Tapio Nirkko.

W Laser Radial mistrzyni kraju Agata Barwińska (MOS SSW Iława) jest po ośmiu wyścigach 29., a Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) 36. Prowadzi Amerykanka Paige Railey.

Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) zajmuje 44. miejsce, ale zarazem jest najlepszym z czwórki biało-czerwonych po dziewięciu wyścigach w klasie Laser Standard. 58. jest Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), 63. Dawid Kania (ŻLKS Poznań), a 68. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia). Liderem jest wciąż Norweg Hermann Tomasgaard.

W klasie 49erFX dziewięć wyścigów mają za sobą Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) oraz Madeleine Zielińska i Nada Zielińska (AZS UWM Olsztyn) i zajmują - odpowiednio - 10. i 23. pozycję. Na czele są dalej wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro Nowozelandki Alexandra Maloney i Molly Meech.

Tarnowski, Furmański, Klepacka oraz duet Melzacka/Łoboda (w piątek zajęły m.in. trzecie i piąte miejsce) awansowali do sobotnich wyścigów medalowych, z udziałem czołowych dziesiątek. Pozostałe klasy będą tego dnia miały jeszcze normalne wyścigi, zaś w medalowych wystartują w niedzielę.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama