Menu

Mandaty za firankę w oknach ciężarówek w UK?

Mandaty za firankę w oknach ciężarówek w UK?
Po brytyjskich drogach jeździ wielu polskich kierowców ciężarówek.(Fot. Getty Images)
Kierowcy ciężarówek w Wielkiej Brytanii mogą zapłacić mandat w wysokości 100 funtów za zasłonięcie bocznego okna pojazdu - ostrzegają holenderskie media. Polscy kierowcy potwierdzają, że oficerowie DVSA zwracają na to uwagę.
Reklama

W serwisach dla kierowców w Holandii rozniosła się wieść o polowaniu brytyjskiego DVSA na ciężarówki z zasłonkami w oknach. 

Jak podaje Bigtruck.nl wystarczy, że zasłony są widoczne z zewnątrz, a funkcjonariusze DVSA przeprowadzają kontrolę. Oficerów interesuje, czy dekoracja ciężarówki nie zasłania lusterka rampowego.

Polscy kierowcy z Uk uważają, że najbardziej drobnostkowi oficerowie DVSA pracują na trasie M25. (Fot. Getty Images)

Mandatu można się spodziewać w sytuacji, gdy “firanka w kabinie zasłania obowiązkowe lusterka, a kierowca nie ma odpowiedniej widoczności” – wyjaśnia DVSA w mailu do serwisu Trans.info.

"Od 1 stycznia 2019 roku funkcjonariusze ukarali z tego powodu mniej niż 5 truckerów" - informuje Trans.info.

"Ja osobiście ani moi koledzy nie słyszeli, aby jakikolwiek z polskich kierowców zapłacił mandat za zakryte zasłoną boczne okno, ale rozumiem, że oficerowie DVSA mogą się o to czepiać” – twierdzi w rozmowie z portalem Londynek.net kierowca Krzysztof Kuźma z Milton Keynes.

"Moim zdaniem, sprawa ma drugie dno, a mianowicie po brytyjskich drogach jeżdżą nieodpowiedzialni kierowcy ciężarówek, którzy przysłaniają okno, aby nikt nie widział, że rozmawiają przez telefon. Sam widziałem to wielokrotnie” – tłumaczy Kuźma.

"Jak już ostrzegamy Polaków pracujących jako kierowcy ciężarówek, to warto przypomnieć, że oficerowie nie będą mieli żadnych obiekcji, aby ukarać kierowcę, który ma na konsoli otwarty laptop. To można robić tylko podczas postoju, a nie podczas jazdy. Jeśli ktoś jeździ M25, to najpewniej zostanie złapany” – dodaje polski kierowca.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama