Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mandaty za firankę w oknach ciężarówek w UK?

Mandaty za firankę w oknach ciężarówek w UK?
Po brytyjskich drogach jeździ wielu polskich kierowców ciężarówek.(Fot. Getty Images)
Kierowcy ciężarówek w Wielkiej Brytanii mogą zapłacić mandat w wysokości 100 funtów za zasłonięcie bocznego okna pojazdu - ostrzegają holenderskie media. Polscy kierowcy potwierdzają, że oficerowie DVSA zwracają na to uwagę.
Reklama

W serwisach dla kierowców w Holandii rozniosła się wieść o polowaniu brytyjskiego DVSA na ciężarówki z zasłonkami w oknach. 

Jak podaje Bigtruck.nl wystarczy, że zasłony są widoczne z zewnątrz, a funkcjonariusze DVSA przeprowadzają kontrolę. Oficerów interesuje, czy dekoracja ciężarówki nie zasłania lusterka rampowego.

Polscy kierowcy z Uk uważają, że najbardziej drobnostkowi oficerowie DVSA pracują na trasie M25. (Fot. Getty Images)

Mandatu można się spodziewać w sytuacji, gdy “firanka w kabinie zasłania obowiązkowe lusterka, a kierowca nie ma odpowiedniej widoczności” – wyjaśnia DVSA w mailu do serwisu Trans.info.

"Od 1 stycznia 2019 roku funkcjonariusze ukarali z tego powodu mniej niż 5 truckerów" - informuje Trans.info.

"Ja osobiście ani moi koledzy nie słyszeli, aby jakikolwiek z polskich kierowców zapłacił mandat za zakryte zasłoną boczne okno, ale rozumiem, że oficerowie DVSA mogą się o to czepiać” – twierdzi w rozmowie z portalem Londynek.net kierowca Krzysztof Kuźma z Milton Keynes.

"Moim zdaniem, sprawa ma drugie dno, a mianowicie po brytyjskich drogach jeżdżą nieodpowiedzialni kierowcy ciężarówek, którzy przysłaniają okno, aby nikt nie widział, że rozmawiają przez telefon. Sam widziałem to wielokrotnie” – tłumaczy Kuźma.

"Jak już ostrzegamy Polaków pracujących jako kierowcy ciężarówek, to warto przypomnieć, że oficerowie nie będą mieli żadnych obiekcji, aby ukarać kierowcę, który ma na konsoli otwarty laptop. To można robić tylko podczas postoju, a nie podczas jazdy. Jeśli ktoś jeździ M25, to najpewniej zostanie złapany” – dodaje polski kierowca.

 

  Komentarze


  • Marcin
   22 stycznia, 19:13

   Dwla a nie dvsa

  • @Marcin
   23 stycznia, 07:18

   Nie masz racji:
   DVSA
   https://www.gov.uk/government/organisations/driver-and-vehicle-standards-agency

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama