Menu

"Sztuka ciemności": Dom Polki w magazynie "Homes&Property"

"Sztuka ciemności": Dom Polki w magazynie "Homes&Property"
Irlandzkie media są pod wrażeniem sposobu, w jaki Polka wraz z mężem urządziła dom. (Fot. Ruth Maria/ruthmaria.com)
Dom polskiej architekt krajobrazu w dublińskim Ranelagh trafił do magazynu 'Homes&Property' wydawanego przez 'The Irish Times'. Agata, wraz z mężem, malarzem Gerardem Byrne, przekształcili nieruchomość w mieszkanie połączone z galerią.
Reklama

“Zamiast starać się rozjaśnić dom, malując na biało ściany, podłogi i sufity – jak zaleca większość dekoratorów – artyści zdecydowali się na coś odmiennego, wybierając spokojne odcienie szarej zieleni, z niewielką ilością dziennego światła. W ten sposób stworzyli naprawdę przytulny nastrój” - zauważa magazyn.

Byrne, który jest samoukiem, sprzedaje swoje prace od €2 tys. do €15 tys. Jego dzieła zdobią wiele irlandzkich ambasad na całym świecie.

Para, która obecnie mieszka przy 15 Chelsford Road, poznała się w Dalkey, gdzie mieszkał Byrne, a Agata (panieńskie nazwisko Mocior) pracowała w kawiarni.

“Malarz sprzedał swój wiktoriański czterosypialniany dom w 2015 roku, za €1,6 mln. Para przeprowadziła się Londynu, gdzie w 2016 zauważyła na aukcji nieruchomość w Ranelagh. Wpadli na pomysł, by przerobić go na galerię” - dodaje magazyn.

W nieruchomości zadbano o każdy detal. (Fot. Ruth Maria/ruthmaria.com)

Ściany domu liczącego sobie 171 m kw. pomalowali na dający wrażenie przytulności odcień Little Greene’s Grey Moss, głęboką szałwiową zieleń. Byrne, z wykształcenia eletryk, zainstalował także profesjonalne oświetlenie LED. Para hoduje także wiele roślin doniczkowych.

Część mieszkalna jest oddzielona od galerii zwykłą roletą, a jeden stopień prowadzi do studia artysty.

“Ściany zdobią prace artysty, przedstawiające motywy roślinne oraz życie dublińskiej ulicy. Prace są pełne powietrza, w stylu impresjonistycznym” - kontynuuje “H&P”.

Salon części prywatnej zdobi między innymi dywan, za którego projekt Agata zdobyła pierwszą nagrodę, gdy studiowała projektowanie ogrodów na prestiżowej Inchbald School of Design w Londynie.

Para planuje dobudowanie w domu piętra i tarasu na dachu.

Galeria Gerard Byrne Studio jest czynna w środy i czwartki od godziny 10:00 do 18:00 oraz w piątki i soboty od 12:00 do 19:00.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama