Menu

Nikt nie wie, ilu jest imigrantów w brytyjskich miastach

Nikt nie wie, ilu jest imigrantów w brytyjskich miastach
Niepoprawne szacunki zwiększają ryzyko niedofinansowania lokalnych usług. (Fot. Getty Images)
Liczba imigrantów w wielu brytyjskich miejscowościach może znacznie różnić się od tego, co podają oficjalne statystyki. Chodzi nawet o tysiące obcokrajowców, których może być w mieście mniej lub więcej - wynika z raportu ośrodka badawczego Social Market Foundation (SMF).
Reklama

W niektórych przypadkach wariancja (różnica poszczególnych wartości cechy od wartości oczekiwanej) może wynosić ponad 10 procent całej populacji danego miasta. Na przykład liczbę mieszkańców Hastings (hr. Sussex), którzy urodzili się za granicą, Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) oszacował na 12 tys. Jednak, biorąc pod uwagę możliwe odchylenia, ​​liczba ta może wynosić aż 19 lub tylko 5 tys. 

Z kolei populację imigrantów w Bostonie (hr. Lincolnshire) oszacowano na 21 tys. W rzeczywistości może być ona o 10 tys. wyższa lub niższa. Podobnie było w przypadku Peterborough, gdzie zamiast oficjalnych 47 tys. migrantów, może żyć od 39 tys. do 55 tys. osób, które urodziły się poza Wielką Brytanią.

Niepoprawne szacunki m.in. zwiększają ryzyko niedofinansowania lokalnych usług, dlatego trzeba wykorzystywać komercyjne dane, które można znaleźć np. na Facebooku - wzywa Social Market Foundation.

"Dokładne informacje na temat lokalnej populacji są niezbędne do planowania i świadczenia usług publicznych. Niestety, nasze oficjalne statystyki dotyczące migracji są zakłamane, dlatego potrzebne jest nowe, innowacyjne podejście" - zaznacza Jonathan Thomas z SMF, cytowany przez "Metro". "Komercyjne dane, np. te, którymi dysponują duże firmy technologiczne, mogą odegrać ważną rolę w dokładnym planowaniu i zarządzaniu lokalnymi funduszami" - dodaje.

"Sektor publiczny powinien bardziej efektywnie gromadzić i dzielić się informacjami, które pozwoliłyby na monitorowanie ruchów ludności i reagowanie na nie. Lepsze dane lokalne mają kluczowe znaczenie" - podsumowuje ekspert.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama