Menu

Carluccio's zapłaci za "settled status" swoich pracowników z UE

Carluccio's zapłaci za "settled status" swoich pracowników z UE
Carluccio's zapłaci za "settle status" swoich pracowników z Unii. (Fot. Facebook/Carluccio's)
Wydłuża się lista firm w Wielkiej Brytanii, które deklarują chęć sfinansowania rejestracji swoich pracowników z krajów Unii w Home Office po Brexicie. Do tego grona dołącza popularna sieć restauracji Carluccio's.
Reklama

Firma Carluccio’s ogłosiła, że pokryje opłatę w wysokości 65 funtów za rejestrację swoich 1 550 pracowników z krajów Unii Europejskiej. Sieć restauracji wyda na to w sumie 100 750 funtów.

W ramach unijnego programu rozliczeniowego obywatele z krajów Wspólnoty muszą złożyć wniosek o status osoby osiedlonej po 30 czerwca 2021 roku. 

Sieć restauracji Carluccio's zatrudnia 1 550 pracowników z Unii. (Fot. Facebook/Carluccio's)

Obecny szef sieci Mark Jones stwierdził, że nie byłoby restauracji Carluccio’s w Wielkiej Brytanii, gdyby nie podróż jednej osoby z Włoch do UK, czyli założyciela firmy – Antonia Carluccio.

Antonio Caruccio zmarł 8 listopada 2017 roku, ale według Jonesa Włoch chciałby, aby choć w niewielkim stopniu ułatwić życie Europejczyków pracujących w jego restauracjach po Brexicie.

"Zatrudniamy obecnie 2 300 osób, z których większość to cudzoziemcy. Wielu tak jak Antonio przyjechało z krajów Europy, aby osiedlić się w Wielkiej Brytanii” – zaznaczył Jones.

Wcześniej deklarację chęci sfinansowania swoim pracownikom złożenia wniosku o "settled status" złożyły między innymi londyńskie lotnisko Heathrow czy Oxford University

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości