Menu

Młodzi muzułmanie sprzątali brytyjskie ulice po sylwestrowej zabawie

Młodzi muzułmanie sprzątali brytyjskie ulice po sylwestrowej zabawie
AMYA to najstarsza i największa grupa młodych muzułmanów w Wielkiej Brytanii. (Fot. AYMA)
Młodzi muzułmanie obudzili się wczoraj przed świtem, aby oczyścić ulice 50 brytyjskich miast i miasteczek z góry śmieci, które zostały po noworocznym świętowaniu - informuje 'Metro'.
Reklama

W czasie kiedy Wielka Brytania leczyła się z noworocznego kaca, setki osób Stowarzyszenia Muzułmańskiej Młodzieży Ahmadiyya (AMYA) zorganizowały specjalną modlitwę, po czym ruszyły na ulice. "Od Luton po Londyn, od Glasgow po Guilford, od Cardiff po Croydon - w całym kraju ok. 1 000 członków AMYA uczestniczyło w wielkim noworocznym sprzątaniu" - zaznacza imam Qamar Zafar .

"Islam wzywa każdego muzułmanina do udziału w akcjach charytatywnych, służbie społecznej i promowaniu czystości. AMYA od lat wpaja młodym ludziom poczucie obywatelskiej odpowiedzialności i chęć harmonijnego współżycia w lokalnej społeczności" - dodaje imam, cytowany przez "Metro".

W 2018 r. ta najstarsza i największa grupa młodych muzułmanów w Wielkiej Brytanii przeprowadziła ponad 300 prac porządkowych i zasadziła w całym kraju ok. 20 tys. drzew.

"Od wielu lat robimy porządki noworoczne, a każdego roku z pomocą przychodzi coraz więcej młodych ludzi. W islamie czystość jest częścią wiary, więc nie ma lepszego sposobu, by służyć naszej wierze i naszemu krajowi" - zaznacza Nadeem Ahmed, który koordynuje działania organizacji w Yorkshire. "Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nowego roku" - podsumowuje.

  Komentarze
  • Kasia
   2 stycznia, 14:51

   Z tego co zauwazylam to spolecznosc muzulmanska najbardziej brudzi, dzieci rzucaja papierki gdzie popadnie a dorosli buduja sterty ze smieci przy domach. Nie bez powodu restauracje halal maja takie niskie notowania w czystosci, oni nie wiedza co to czystosc.

  • Hatfield resident
   2 stycznia, 15:05

   I jeszcze medale bym im rozdał

  • Marian
   2 stycznia, 15:33

   Mozna juz sie smiac ?

  • Kłak
   2 stycznia, 15:55

   Zobaczcie jaki mają syf w domach i nikogo nie zwiedzie zbieranie papierkòw na ulicyvraz do roku.

  • Obywatel
   2 stycznia, 15:56

   jak dla mnie wszystko pod publiczke zrobione!!!spojrzcie tylko na ich wydajnosc 4 worki na 8 chlopa obliczajac to na chlopski rozum wychodzi ze 1000 uczestnikow tego niesamowitego wydarzenia uzbieralo 500 workow naprawde imponojace osiagniecie!!!

  • Ann
   2 stycznia, 16:10

   Ale jestescie zawistni.Mlodzi ludzie zrobili fajna akcje a tu juz krytka ze wzgledu na wiare.Nie dziwie sie,ze to Polakow chca wyrzucic bo tak zacofanych egoistow kazdy omija z daleka.

  • CAT
   2 stycznia, 19:02

   Nie wierze! Jak tak można wykorzystywać dzieci. To niepoprawne...

  • E U
   2 stycznia, 19:08

   To może my też coś zróbmy pod publikę, żeby oni mogli ponarzekać na nas? Kto za?

  • THC
   2 stycznia, 20:28

   Typowe komentarze plebsu. spakowani? juz 2019! huehuehue

  • Mariano
   3 stycznia, 09:06

   THC tez pewnie pomagał swoim braciom z krwi i kości ! Toć chłopina był w swoim żywiole hue bue

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama