Menu

Crossrail opóźnia się w nieskończoność. Potrzebne kolejne £2 miliardy

Crossrail opóźnia się w nieskończoność. Potrzebne kolejne £2 miliardy
Crossrail jest budowana od 2009 r. (Fot. Getty Images)
Londyński projekt Crossrail o wartości ponad 15 miliardów funtów jednak nie wystartuje jesienią 2019 r. Projekt wymaga znacznie większych nakładów finansowych - poinformował Transport for London.
Reklama

Trasa znana jako linia Elizabeth miała zostać otwarta w grudniu br., ale w sierpniu ogłoszono, że zostanie uruchomiona jesienią 2019 r. Dzisiaj już wiadomo, że ten termin również jest już nierealny.

Teraz stało się jasne, że potrzeba więcej pracy niż przewidywano, aby ukończyć największy projekt infrastrukturalny w Europie, a następnie rozpocząć szeroko zakrojone testy, aby zapewnić bezpieczną i niezawodną linię kolejową. 

Na cześć brytyjskiej królowej połączenie zostało nazwane Elizabeth Line. (Fot. Getty Images)

"Dyrektor generalny Crossrail, Mark Wild, potwierdził, że na tym etapie - po dokonaniu przeglądu prac wymaganych do ukończenia projektu - data otwarcia jesienią 2019 r. jest nieaktualna" - czytamy w oświadczeniu Transport for London.

Z niezależnego raportu KPMG wynika, że na Crossrail trzeba przeznaczyć nawet dodatkowe 2 miliardy funtów. Pierwotny koszt projektu wyceniono na 15,4 miliarda funtów. Elizabeth Line jest w przeważającej mierze finansowana przez TfL i brytyjski rząd.

Crossrail pomoże złagodzić chroniczne zatłoczenie Londynu, łącząc główne atrakcje, takie jak lotnisko Heathrow i dzielnicę biznesową Canary Wharf. Po pełnym uruchomieniu pociągi będą kursowały z Reading i Heathrow na zachodzie nowym tunelem do Shenfield i Abbey Wood na wschodzie.

 

  Komentarze


  • A k
   11 grudnia 2018, 20:21

   Brodaty Anglik wręcz królowej obrazek.. Gratulacje Wasza Wysokość. Gratuluję poddanych.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.10.2019
  GBP 4.961 złEUR 4.297 złUSD 3.893 złCHF 3.904 zł

  Sport


  Reklama