Menu

Brytyjczycy gromadzą Viagrę na "twardy" Brexit

Brytyjczycy gromadzą Viagrę na "twardy" Brexit
Pfizer szacuje, że co najmniej jedna piąta mężczyzn w Wielkiej Brytanii cierpi na zaburzenia erekcji. (Fot. Getty Images)
Jedna z największych aptek internetowych w Wielkiej Brytanii gromadzi milion tabletek Viagry, aby przygotować się do 'twardego' Brexitu.
Reklama

Londyńska Zava jest największą internetową platformą medyczną w Europie. W samej Wielkiej Brytanii z jej usług korzysta ok. milion pacjentów - informuje Thisismoney.co.uk.

Sklep specjalizuje się w przepisywaniu leków na potencję i jest bardzo popularny wśród osób, dla których wizyta u lekarza jest zbyt zawstydzająca.

Firma, której platforma aptek internetowych jest używana m.in. przez sieć Superdrug, zwykle ma zapasy Viagry na ok. 2 tygodnie. Jednak w obawie przed  tzw. "twardym" Brexitem postanowiła zgromadzić awaryjne zapasy popularnego leku na potencję - chodzi o milion niebieskich pigułek, które mają wystarczyć nawet na 4 miesiące.

"Cokolwiek się stanie, musimy zadbać o naszych pacjentów" - poinformował dyrektor generalny Zava, David Meinertz.

Firmy farmaceutyczne obawiają się, że Brexit może zakłócić dostawy leków między UE a Wielką Brytanią.

W zeszłym miesiącu Pfizer, amerykański gigant farmaceutyczny, który produkuje Viagrę, zasugerował, aby gromadzić zapasy leku w przypadku braku umowy handlowej z UE. Pfizer szacuje, że co najmniej jedna piąta mężczyzn w Wielkiej Brytanii cierpi na zaburzenia erekcji.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości