Menu

UK przygotowuje się do świąt. W sklepach pojawiają się już pierwsze dekoracje

UK przygotowuje się do świąt. W sklepach pojawiają się już pierwsze dekoracje
Klienci sklepów Tesco mogą już zaopatrzyć się w świąteczne czekoladki. (Fot. Twitter/@MetroUK)
Choć do świąt pozostały jeszcze 4 miesiące, brytyjscy przedsiębiorcy nie zasypiają gruszek w popiele. Potężna, marketingowa machina pełna Mikołajów i choinek już daje o sobie znać, restauracje zaczynają przyjmować rezerwacje na Wigilię, a w niektórych sklepach ruszają pierwsze promocje.
Reklama

Początek bożonarodzeniowego sezonu oficjalne zainaugurował już jeden ze sklepów Tesco na terenie Bristolu. Położony przy Bradley Stoke supermarket rozpoczął sprzedaż pudełek czekoladek Cadbury Heroes ze świątecznym motywem. W promocji za £5 można zakupić również popularne w grudniu czekoladki Quality Street.

Pośpiech handlowców, choć wydaje się nieco przesadzony, ma uzasadnienie w statystykach. Jak wynika z oficjalnych danych, wielu zagranicznych klientów spoza Europy robi zakupy świąteczne podczas letnich wakacji w Wielkiej Brytanii.

Jak dodano, również spora część Brytyjczyków robi zakupy na święta odpowiednio wcześniej, chcąc rozłożyć wydatki w czasie i licząc na korzystniejsze oferty.

W niektórych miastach w UK, świąteczne sklepy otwarte są przez cały rok. Jeden z takich punktów mieści się w Yorku (na zdjęciu). (Fot. AC/Londynek.net)


Pub Air Balloon w angielskim Filton kilka dni temu postawił choinkę. Jego właścicielka w rozmowie z dziennikiem "Metro" przyznała, że w tym roku świąteczne drzewko i tak pojawiło się zbyt późno - w ubiegłym roku świeciło już w lipcu.

"Nie robię tego w celach dekoracyjnych, a raczej reklamowych. Dla ludzi to znak, że zaczynamy przyjmować rezerwacje na okres świąt. W ciągu ostatnich dni zarezerwowano już wiele stolików na grudzień" - przekazała właścicielka.

Do świąt przygotowuje się również angielskie miasto Chester, które opublikowało program tegorocznych targów bożonarodzeniowych. W tym roku słynny Chester Market ruszy 16 listopada i potrwa do 22 grudnia, a sprzedaż odbywać się będzie od niedzieli do środy od 10:00 do 18:00, w czwartki od 10:00 do 20:00 oraz w piątki i soboty od 10:00 do 19:00.

Właścicielka pubu The Air Balloon wystawiła już choinkę. (Fot. Joanne Johnson/The Air Balloon)

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.02.2020
  GBP 5.145 złEUR 4.273 złUSD 3.956 złCHF 4.021 zł

  Sport


  Reklama