Menu

Jak zostać "cool" w biurze, kiedy na zewnątrz jest "hot"

Jak zostać "cool" w biurze, kiedy na zewnątrz jest "hot"
Upał w biurze bywa nieznośny, dobrze wiedzieć, jak sobie z nim poradzić. (Fot. Getty Images)
Eksperci wyróżnili pięć prostych sposobów, aby móc pracować w biurze podczas letniej fali upałów w Wielkiej Brytanii. Nawet jeśli w biurze nie ma klimatyzacji, istnieją proste tricki, aby utrzymać w miarę niską temperaturę.
Reklama

Żar z nieba i wysokie temperatury nie sprzyjają pracy. Przebywanie w nagrzanym pomieszczeniu staje się mało przyjemne, a dodatkowo może być niekorzystne dla naszego samopoczucia i zdrowia.

Uciążliwości gorącego lata nie niweluje nawet myśl o zasłużonym urlopie. Praca jest koniecznością. Jak zatem przetrwać falę upałów i zapewnić sobie komfort podczas pracy w biurze?

Odpowiednie ubrania

Kiedy robi się bardzo ciepło, należy zdecydować się na lżejsze i bardziej przewiewne tkaniny oraz zrezygnować z tworzyw sztucznych. Naturalne włókna, takie jak len i bawełna, wchłaniają pot i co ważne - pomagają w ochłodzeniu ciała, podczas gdy tkaniny syntetyczne zatrzymują ciepło.

Porzuć kofeinę

Wysokie temperatury na zewnątrz powodują przegrzewanie organizmu i pocenie się, co oznacza ryzyko szybkiego odwodnienia. Należy zatem unikać picia kawy i herbaty, które mogą spowodować wzrost temperatury. Na upał nie pomogą też słodzone soki i napoje gazowane, a jedynie chłodna woda.

Rób sobie przerwy od komputera

To w pracy biurowej prawdopodobnie stanowi największe wyzwanie, ale jeśli to tylko możliwe należy starać się oderwać od komputera. Komputery i inne urządzenia elektroniczne wydzielają dużo ciepła, więc zamiast zjeść obiad przy biurku, wyjdź na zewnątrz i zaczerpnij świeżego powietrza.

Unikaj dużych i ciężkostrawnych posiłków

Mniejsze posiłki pomagają obniżyć temperaturę ciała, ponieważ organizm nie musi pracować ciężko, aby je strawić.

Zwilżaj nadgarstki

Chłodzenie nadgarstków pod kranem z zimną wodą przez pięć sekund co kilka godzin może wydawać się dziwne, ale pomaga się ochłodzić.

Podczas upału warto robić przerwy od pracy przy komputerze. (Fot. Getty Images)

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama