Menu

Brytyjczycy wrócili na rajskie plaże Tunezji. Nie boją się zamachów

Brytyjczycy wrócili na rajskie plaże Tunezji. Nie boją się zamachów
Brytyjczycy znowu jeżdżą na wakacje do Tunezji. (Fot. Getty Images)
Trzy lata po zamachach terrorystycznych, poddani Elżbiety II chętnie wracają do tunezyjskich kurortów. Afrykański kraj kusi przede wszystkim konkurencyjnymi cenami i idealną pogodą. 'Tunezyjski rząd poprawił bezpieczeństwo w dużych miastach i miejscowościach turystycznych' - twierdzi z kolei brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Reklama
Reklama

Tunezja włożyła wiele pracy w zapewnienie bezpieczeństwa i zachęcenie turystów do przyjazdów na wakacje. W miejscach uczęszczanych przez przyjezdnych wprowadzono monitoring, na ulicach pojawiły się patrole, a osoby wchodzące na teren ośrodków wypoczynkowych przechodzą drobiazgowe kontrole.

Zdecydowana większość turystów nie udaje się jednak na wycieczki objazdowe po Tunezji, a przylatuje do konkretnego resortu.

Pod koniec lipca 2017 roku brytyjski MSZ zmienił zalecenia dotyczące podróży do Tunezji. Za bezpieczne uznał wyjazdy do Tunisu i głównych ośrodków turystycznych tego kraju.

W kwietniu tego roku wakacyjne loty z Wielkiej Brytanii do Tunezji wznowiła z kolei agencja turystyczna TUI.

Brytyjski MSZ za bezpieczne uznał wyjazdy do Tunisu i głównych ośrodków turystycznych Tunezji. (Fot. Getty Images)

Podobnie zrobiło brytyjskie biuro podróży Thomas Cook. Operator turystyczny poinformował, że jego program wakacji rozpoczął się od trzech lotów w ciągu tygodnia do tunezyjskiego portu lotniczego Enfidha z Manchesteru, Londynu Gatwick i Birmingham, a także szkockiego Glasgow, Newcastle oraz Londynu Stansted.

Tunezja została wpisana na listę państw, do których podróże odradzano, po zamachach terrorystycznych w 2015 roku.

W marcu 2015 roku zaatakowano tunezyjskie Muzeum Bardo, a w czerwcu terroryści uderzyli w kurort śródziemnomorski Susa. W obu atakach zginęły 63 osoby, a 34 były ranne. Wśród ofiar liczną grupę stanowili Brytyjczycy.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.04.2021
  GBP 5.2727 złEUR 4.5627 złUSD 3.8342 złCHF 4.1473 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama