Menu

Wieś w Walii w cenie luksusowego mieszkania w Londynie

Wieś w Walii w cenie luksusowego mieszkania w Londynie
Wioskę Aberllefenni można kupić za 1,25 miliona funtów. (Fot. Metro.co.uk/Screenshot)
Zapierające dech w piersi widoki, 16 domów, a do tego pagórki i las - to wszystko znaleźć można w walijskiej wsi Aberllefenni, która wystawiona została na sprzedaż. Cena miejscowości to 1,25 miliona funtów - tyle samo, co luksusowe mieszkanie w stolicy Wielkiej Brytanii.
Reklama
Reklama

"Walijska wioska Aberllefenni znajduje się w pobliżu krajowej trasy rowerowej i na starożytnym szlaku Sarn Helen. Osada położona jest wśród zalesionych stoków pięknego lasu Dyfi, tuż przy podnóżach pasma górskiego Cader Idris" - w taki sposób opisuje położenie wioski na sprzedaż firma Dafydd Hardy, która pośredniczy w sprzedaży terenu.

Wioska powstała dla robotników w kopalni w pobliżu Powys. Wcześniej była własnością Indigo Jonesa, który kupił osadę i pobliskie kamieniołomy w 1960 roku.

W osadzie znajduje się 16 kamiennych domów. Jeśli przez ich liczbę podzielić cenę całej wioski, każdy dom kosztuje 78 tysięcy funtów. To niemal niemożliwe, aby za taką kwotę znaleźć mieszkanie w Londynie.

Początkowo wieś Aberllefenni została wystawiona na sprzedaż za 1,5 miliona funtów, ale cena została obniżona do 1,25 miliona funtów.

Wieś Aberllefenni w hrabstwie Gwynedd w Walii. (Fot. Commons.wikimedia.org/Ben Brooksbank, CC BY-SA 2.0)

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.08.2021
  GBP 5.3553 złEUR 4.5555 złUSD 3.8485 złCHF 4.2454 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama