Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Francuzka, która przypadkiem weszła na terytorium USA, była 15 dni w areszcie

Francuzka, która przypadkiem weszła na terytorium USA, była 15 dni w areszcie
Cedella Roman (na zdj.) i jej matka są zszokowane podejściem amerykańskiej straży granicznej. (Fot. Facebook/Cedella Roman)
19-letnia Francuzka, która w maju przypadkiem przekroczyła kanadyjsko-amerykańską granicę, wchodząc na terytorium Stanów Zjednoczonych, została zatrzymana i spędziła 15 dni w areszcie - podaje agencja EFE. Cedella Roman ma teraz zakaz wjazdu do USA.
Reklama

21 maja wieczorem Francuzka wyszła pobiegać na plażę w okolicach miasta White Brock, leżącego na południowym zachodzie Kanady, tuż przy granicy z USA. Z powodu przypływu studentka zeszła z plaży i nieświadomie znalazła się na terytorium USA, w stanie Waszyngton, gdzie trafiła na amerykańskich policjantów.

Kobietę zatrzymano; nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Mimo zapewnień, że nie wiedziała, iż wchodzi na terytorium USA, została przewieziona do pilnie strzeżonego ośrodka zatrzymań w Tacomie, koło Seattle, ok. 200 km od miejsca, gdzie biegała. Zdaniem dziewczyny, była tam traktowana jak kryminalistka.

Później pozwolono jej skontaktować się z matką, która mieszka w Kanadzie i u której dziewczyna była na wakacjach. Kobieta przekazała kanadyjską wizę i paszport zatrzymanej. Władze USA zwróciły się jednak do Kanady o potwierdzenie autentyczności tych dokumentów.

Z powodu czasu, który był potrzebny do przeprowadzenia tych procedur, studentka była w areszcie 15 dni, razem z zatrzymanymi imigrantami.

Cedella Roman, ze względu na ten incydent, otrzymała zakaz wjazdu na terytorium USA.

O incydencie informują liczne media we Francji, gdzie sprawa odbiła się szerokim echem i jest postrzegana jako absurdalny wynik ostrej polityki migracyjnej administracji prezydenta USA Donalda Trumpa. 

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama