Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

USA: Zawalił się most na Florydzie. Są ofiary śmiertelne

USA: Zawalił się most na Florydzie. Są ofiary śmiertelne
Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. (Fot. Getty Images)
Co najmniej 6 osób zginęło, a dziewięć zostało rannych w wyniku zawalenia się mostu dla pieszych w pobliżu Miami na Florydzie - poinformował wczoraj wieczorem czasu lokalnego szef miejscowej straży pożarnej.
Reklama

Na miejscu wypadku nadal pracują liczne ekipy straży pożarnej z Miami oraz innych służb ratunkowych, poszukując ofiar.

Most, który łączył kampus Międzynarodowego Uniwersytetu Florydy w hrabstwie Miami-Dade z miastem Sweetwater, został udostępniony dla pieszych w ostatnią sobotę, choć jego oficjalne otwarcie miało nastąpić na początku 2019 roku. Przebiegał nad jedną z najbardziej ruchliwych tras na Florydzie: siedmiopasmową ulicą Southwest Eighth, ciągnącą się od centrum Miami do zachodniej części hrabstwa.

Ważąca 862 tony konstrukcja runęła na całej swej długości 53 metrów. Pod gruzami znalazło się wiele samochodów.

Na razie nie wiadomo, dlaczego most, którego budowa kosztowała ponad 14 mln dolarów, zawalił się. Ma to wyjaśnić dochodzenie. Gubernator Florydy Rick Scott oświadczył, że jeśli stało się to wskutek błędów konstrukcyjnych lub przy budowie mostu, to winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. 

Na miejscu wciąż trwa akcja ratownicza... (Fot. Getty Images)

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama