Menu

Koncert na 100-lecie niepodległości Polski: Ruszyła sprzedaż biletów

Koncert na 100-lecie niepodległości Polski: Ruszyła sprzedaż biletów
Plakat na ten wyjątkowy koncert stworzył mieszkający w Londynie grafik Rafał Sawicki.
Dzisiaj o godz. 9:00 ruszyła sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert z okazji stulecia odzyskania niepodległości, który odbędzie się w londyńskiej Royal Albert Hall 11 listopada.
Reklama

Będzie to jedyna szansa na wzięcie udziału w największym przedsięwzięciu polskiej diaspory w Wielkiej Brytanii, upamiętniającym powrót Polski na mapy świata po 123 latach niewoli.

W niedzielę 11 listopada 2018 roku, w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Royal Albert Hall – odbędzie się koncert pod nazwą „Sto Lat ”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest charytatywna organizacja - Towarzystwo Pomocy Polakom (TPP), przy wsparciu Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem Janusza Sikory-Sikorskiego, prezesa TPP.

Program koncertu oparty jest na utworach, które miały szczególne znaczenie na przestrzeni ostatniego stulecia: muzyka Chopina, Paderewskiego, Góreckiego, piosenki z czasów legionów i II wojny światowej, również piosenki wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne.

Royal Albert Hall to sala koncertowa w Londynie poświęcona mężowi królowej Wiktorii, księciu Albertowi. Mieści się ona w dzielnicy South Kensington w centralnym Londynie. (Fot. Thinkstock)

Nie zabraknie też muzyki współczesnej – swój udział w wydarzeniu zapowiedziały gwiazdy: Edyta Górniak, Ania Jeruc, Anna Maria Jopek, Aleksandra Kurzak, Anna Wyszkoni, Kuba Badach, John Paul Ekins, Sebastian Karpiel-Bułecka, Lombard, Leszek Możdżer, Marek Ruszczyński, Stanisław Sojka i Tadeusz Woźniak.

Na scenie pojawią się ponadto: dyrygent Stephen Ellery z orkiestrą The London Gala Orchestra, muzycy pod kierownictwem Marka Raduli, zespół pieśni i tańca Mazury, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, Chóry Polskich Szkół w Anglii, Ave Verum, św. Jana Pawła II, Schola Cantorum i chór harcerzy.

Gospodyniami koncertu będą znane prezenterki: jedna z najbardziej lubianych w Polsce twarzy TV - Grażyna Torbicka oraz Kasia Madera, prowadząca w BBC serwis World News.

Dochód z koncertu będzie przekazany na cele charytatywne.

Bilety, których cena zaczyna się już od 25 funtów, są od dzisiaj do nabycia na stronie Royal Albert Hall: www.royalalberthall.com.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama