Menu

"Mówimy NIE podwójnemu opodatkowaniu polskich emigrantów"

"Mówimy NIE podwójnemu opodatkowaniu polskich emigrantów"
Petycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. (Fot. Avaaz.org/screenshot)
Ostatnie doniesienia związane z planami polskiego rządu, związanymi z opodatkowaniem Polaków pracujących za granicą, obiły się szerokim echem wśród emigrantów na Wyspach. Radio Star we współpracy z portalem Londynek.net i Tygodniem Polskim zachęcają do podpisania specjalnej petycji w tej sprawie.
Reklama
Reklama

Pracujesz i zarabiasz za granicą? PIT i tak będziesz musiał złożyć w Polsce. Takie zmiany chce wprowadzić rząd. O sprawie jako pierwszy poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". Teraz wielu Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii zastanawia się, jak to wpłynie na ich obowiązek rozliczania się z fiskusem.

W związku z wywołaną tym tematem burzą, Radio Star - we współpracy z portalem Londynek.net i "Tygodniem Polskim" - postanowiło stworzyć petycję pod nazwą "Mówimy NIE Podwójnemu Opodatkowaniu Polskich Emigrantów".

"Stworzyliśmy ją, aby już teraz dać wyraz niezadowolenia wobec planów wprowadzenia ustawy zmuszającej Polaków do składania PIT-u i zanim będzie za późno pokazać, że się na to nie zgadzamy" - wyjaśnia Gosia Prochal z Radia Star.

W piśmie, podpisanym już przez ponad 3 tys. osób i skierowanym do Kancelarii Sejmu, czytamy:

"Jako głos Polonii na całym świecie ‐ tworzymy petycję, by wyrazić sprzeciw wobec planów polskiego Rządu opodatkowania w Polsce dochodów obywateli polskich pracujących poza granicami kraju. Ojczyzna skazała nas na emigrację nie zapewniając godnych warunków do życia nam, naszym bliskim, naszym rodzinom. Teraz, gdy setki tysięcy Polaków ułożyło sobie życie w innych krajach, polski Rząd ponownie planuje opodatkować nasze dochody, od których odprowadzamy podatki tam, gdzie żyjemy. Wprowadzenie w życie planowanych zmian utrudni naszą egzystencję w innych krajach, pogorszy naszą sytuację materialną, byt nasz i naszych rodzin – byt, na który latami ciężko pracowaliśmy na obczyźnie. 

Wysokie i przerażające jest też prawdopodobieństwo chaosu, jaki powstanie przy obowiązkowym składaniu zeznań podatkowych w Polskim Urzędzie Skarbowym przez Polonię mieszkającą za granicą. Czy polski Parlament ma na uwadze, jak bardzo utrudni to Polakom egzystencję? My ‐ emigranci z całego świata nie możemy się na to godzić, stąd licząc na jej pozytywne rozpatrzenie, kierujemy prośbę o niewprowadzanie w życie prognozowanych zmian".

Petycję można podpisać TUTAJ.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama