Menu

Brytyjski jeździec Nick Skelton kończy karierę

Brytyjski jeździec Nick Skelton kończy karierę
Pożegnanie wielkiego mistrza na wspaniałym koniu odbędzie się 14 maja podczas ostatniego dnia Royal Windsor Horse Show. (Fot. Getty Images)
Brytyjski jeździec, 59-letni Nick Skelton, który ma za sobą występy na siedmiu olimpiadach, a w Rio de Janeiro wywalczył złoty medal w indywidualnym konkursie skoków przez przeszkody, poinformował o zakończeniu sportowej kariery. Trwała ona 43 lata.
Reklama

"Ten sport dał mi przez 43 lata znacznie więcej niż mogłem oczekiwać. Dlatego trudno było podjąć decyzję, ale nadszedł ten czas. Po miesiącach ciężkich przemyśleń i rozważań razem z moim partnerem Big Starem zdecydowaliśmy" - napisał w oświadczeniu najstarszy w historii brytyjski mistrz olimpijski.

Big Star to koń, z którym zdobył mistrzostwo olimpijskie. Przed Rio de Janeiro Skelton odrzucił propozycję sprzedaży wierzchowca, choć oferowana suma była najwyższa w historii sportu jeździeckiego (najdroższym koniem jest wałach Palloubet d'Halong kupiony przez mieszkańca Kataru w 2013 r. za ponad 11 mln euro).

W Londynie w 2012 r. Skelton wywalczył złoty medal olimpijski w konkursie drużynowym startując także na Big Starze. 13-letni ogier pochodzi z hodowli holenderskiej.

Oficjalnie zakończenie kariery i pożegnanie wielkiego mistrza na wspaniałym koniu odbędzie się 14 maja podczas ostatniego dnia Royal Windsor Horse Show, największych w Wielkiej Brytanii międzynarodowych zawodów jeździeckich.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama