Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ogłoszono konkurs na trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

Ogłoszono konkurs na trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych
Polscy piłkarze ręczni będą mieć nowego trenera (Fot. Getty Images)
Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił konkurs na trenera reprezentacji kraju seniorów. Zgłoszenia będzie można składać do 17 lutego. Nowy selekcjoner zastąpi Michaela Bieglera, który po klęsce z Chorwacją w mistrzostwach Europy w czwartek podał się do dymisji.
Reklama

W nieoficjalnych rozmowach na temat kandydata na to stawisko najczęściej wymieniane jest nazwisko Tałanta Dujszebajewa, obecnie trenera Vive Tauronu Kielce, który zaraz po Euro 2016 w Polsce za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z federacją węgierską. Wśród jego asystentów wielu ekspertów widzi przede wszystkim Piotra Przybeckiego.

Pierwszym ważnym zadaniem nowego szkoleniowca będzie przygotowanie drużyny narodowej do turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia, a rywalami będzie Macedonia, Tunezja i Chile oraz uzyskanie prawa startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kolejnym wyzwaniem będzie wywalczenie awansu do finałów mistrzostw świata - Francja 2017. W czerwcu biało-czerwoni będą musieli okazać się lepsi w dwumeczu fazy play off od Holendrów. W zgodnej opinii fachowców Polacy są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

Władze związku spodziewają się także udanego startu na igrzyskach i w kwalifikacjach do mistrzostw świata w 2018 roku w Chorwacji, a także realizacji jednolitej koncepcji szkolenia centralnego wszystkich męskich grup młodzieżowych.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama