Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

York najbezpieczniejszym miastem na Wyspach. A Londyn?

York najbezpieczniejszym miastem na Wyspach. A Londyn?
Leżący w północnej Anglii York znany jest z pięknych zabytków, które zachowały się zwłaszcza z epoki średniowiecza. (Fot. Thinkstock)
York, Bath, Edynburg oraz Brighton znalazły się w pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych miast na świecie - podaje 'Daily Mail'. Jak w tym zestawieniu wypadł Londyn?
Reklama
Reklama

York uważane jest za jedno z najbardziej urokliwych brytyjskich miasteczek - szczyci się piękną architekturą oraz bogactwem zabytków. Okazuje się jednak, że istnieją także inne powody, dla których miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem – według mieszkańców Wysp jest najbezpieczniejszym miastem nie tylko w całym kraju, ale i na świecie.

Tylko jeden procent osób uważa, że w York jest niebezpiecznie – tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Post Office Travel Insurance. Na szczycie zestawienia znalazły się ponadto trzy inne miasta, które są położone w Wielkiej Brytanii: Bath, Edynburg oraz Brighton.

Jakie metropolie uznali Brytyjczycy za niebezpieczne? Pierwsze miejsce w tym niechlubnym rankingu zajął Kair – aż 56 procent badanych stwierdziło, że najbardziej trzeba na siebie uważać właśnie w stolicy Egiptu. Tylko 7 procent jest zdania, że miasto jest bezpieczne. Pierwszą trójkę zamyka Istambuł oraz Marrakesz.

Co ciekawe, Londyn nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce tego zestawienia – 58 procent mieszkańców Zjednoczonego Królestwa nie czuje się zagrożonych, spacerując uliczkami stolicy. Bezpiecznie w metropolii nie czuje się z kolei 16 procent ankietowanych.

Najpowszechniejszym rodzajem przestępstwa, z jakim spotykali się Brytyjczycy, była kradzież portfela. Doświadczyło jej 24 procent zapytanych.

Z ośmiu brytyjskich oraz irlandzkich miast, które zostały uwzględnione w badaniu, najgorzej wypadł Belfast – tylko 37 procent osób czuło się tam bezpiecznie.

Wśród pozostałych miast świata uznanych za najbardziej bezpieczne wymieniano Wenecję, Wiedeń, Dublin, Florencjaę Sztokholm oraz Kopenhagę.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 2 075 dorosłych osób, które mieszkają w Wielkiej Brytanii.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 31.03.2023
  GBP 5.3107 złEUR 4.6755 złUSD 4.2934 złCHF 4.6856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama