Menu

Londyńczycy najbardziej samotni w Europie

Londyńczycy najbardziej samotni w Europie
Mieszkańcy brytyjskiej stolicy to ludzie najbardziej samotni w Europie - nie tylko nie mają przyjaciół, ale też często nie utrzymują bliskich, regularnych kontaktów z rodziną. (Fot. Thinkstock)
Najnowsze badania przeprowadzone przez Krajowe Biuro Statystyczne pokazują Brytyjczyków jako bardzo samotny naród - w najgorszej sytuacji są zaś londyńczycy, którzy pomimo życia w ogromnej metropolii czują się w niej bardzo wyobcowani.
Reklama
Reklama

Bardzo rzadko znają swoich sąsiadów, a także nie określają swoich relacji międzyludzkich jako "silne" - aż 5 milionów Brytyjczyków uważa, że nie ma prawdziwych przyjaciół. Jak wskazuje "Guardian", mieszkańcy Wysp częściej rozmawiają ze swoim szefem bądź kolegami z pracy niż rodziną.

Jedynie 58,4% Brytyjczyków przyznaje, że dobrze zna swoich sąsiadów, co jest jednym z najniższych wyników w Europie. 

Jedna na pięć odpowiadających osób stwierdziła, że nigdy nie czuła się kochana.

Jak alarmuje Fundacja Zdrowia Psychicznego, poczucie samotności doświadczają zwłaszcza ludzie młodzi. Osoby w grupie wiekowej 18-34 lat częściej niż te w podeszłym wieku martwią się o to, że będą samotne.

"Samotność jest problemem, który został dostrzeżony wśród osób starszych, dlatego też powstały organizacje charytatywne pomagające z nią walczyć. Nikt natomiast nie organizuje czegoś podobnego dla ludzi młodych" - zauważa Sam Challis, przedstawiciel fundacji "Mind".

Dodaje także, że najbardziej niepokojący jest fakt, że często poczucie osamotnienia staje się początkiem chorób psychicznych, takich jak depresja czy paranoja.

Pracujący na Uniwersytecie Oksfordzkim dr Grand Blank ostrzega: "Media społecznościowe, które są domeną naszych czasów, często zastępują kontakt twarzą w twarz. Ludzie przedstawiają wyidealizowaną wersję siebie, przez co kontakty w realnym świecie kończą się rozczarowaniem".

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.06.2021
  GBP 5.3072 złEUR 4.5302 złUSD 3.7986 złCHF 4.1296 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama