Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zabił dwie osoby, bo myślał, że są Polakami

Zabił dwie osoby, bo myślał, że są Polakami
37-latek nie wyjdzie z więzienia wcześniej niż za 30 lat (Fot. yorkshirepost.co.uk)
37-letni Brytyjczyk w brutalny sposób zamordował mężczyznę i kobietę. Oprawca był przekonany, że zabija Polaków.
Reklama

Do tragicznego zdarzenia doszło w lipcu tego roku w miejscowości Little Horton w hrabstwie West Yorkshire - donosi serwis yorkshirepost.co.uk.

37-letni Austin Brayford, który żywi dużą nienawiść do Polaków, w bestalski sposób zabił dwoje ludzi w domu, w którym mieszkało wielu cudzoziemców. Kobietę udusił i zadał jej ok. 30 ciosów nożem, a mężczyznę wielokrotnie uderzał tępym narzędziem w głowę. 

Jak się później okazało, żadna z ofiar zwyrodnialca nie pochodziła z Polski. 48-letnia Helena Dawson była Brytyjką, zaś 40-letni Ivon Spratek - właściciel domu, w którym doszło do zbrodni - Czechem. 

Austin Brayford o tym, że zabił, najpierw powiedział znajomej barmance w pubie w Blackpool. Na jej pytanie: Czy wszystko w porządku?, odpowiedział: "Tak, ale mam dwa ciała w mieszkaniu", po czym przynał, że to on jest mordercą. "Tak, to ja ich zabiłem. Zrozumiałabyś, gdybyś ich znała. To byli źli ludzie" - tłumaczył znajomej. 

W minionym tygodniu zapadł wyrok w sprawie. Sąd skazał 37-latka na podwójne dożywocie. Sprawca nie wyjdzie na wolność wcześniej niż za 30 lat.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama