Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gol Rodrigueza z Urugwajem najładniejszą bramką mundialu

Gol Rodrigueza z Urugwajem najładniejszą bramką mundialu
Gol Jamesa Rodrigueza w meczu z Urugwajem (Fot. Getty images)
Bramka Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza, zdobyta w pierwszej połowie meczu 1/8 finału z Urugwajem (2:0), została uznana przez kibiców głosujących na oficjalnej stronie FIFA najładniejszym golem piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.
Reklama

Rodriguez - król strzelców mundialu 2014 z sześcioma trafieniami - uzyskał w spotkaniu z Urugwajem dwie bramki. Pierwsza z nich była bardzo efektowna. Kolumbijczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową i kopnął z woleja z ok. 20 metrów.

W konkursie FIFA ten strzał otrzymał ponad cztery miliony głosów. Drugie miejsce zajęła bramka zdobyta głową przez Holendra Robina van Persiego w grupowym meczu z Hiszpanią (5:1). Na trzeciej pozycji uplasował się... ponownie Rodriguez, tym razem za techniczne uderzenie po efektownej akcji w meczu fazy grupowej z Japonią (4:1).

Mario Goetze, którego strzał w dogrywce finałowego meczu z Argentyną (1:0) zapewnił Niemcom mistrzostwo świata, zajął w plebiscycie czwarte miejsce.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama