Menu

Uważaj na HIV - kochaj zdrowo!

Uważaj na HIV - kochaj zdrowo!
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem AIDS (1 grudnia), Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego i Koło Naukowe Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie przygotowały wspólną akcję dla emigrantów: „Kochaj zdrowo!”.
Reklama
Polacy za granicą czują się anonimowi i dlatego chętniej uprawiają przypadkowy seks. Skutki tego są coraz tragiczniejsze, co często okazuje się dopiero po powrocie do kraju. Już w ubiegłym roku Państwowy Zakład Higieny alarmował, że tak dużej liczby nowych zakażonych wirusem HIV w Polsce jeszcze nie było.

Tegoroczne obchody Dnia AIDS odbywają się na całym świecie pod hasłem „Getting to zero!” (zmierzając ku zeru). Kampania jest tak dostosowana, że uwzględniać będzie kontekst lokalny problematyki HIV/AIDS w różnych rejonach. Akcja ma na celu przede wszystkim wyeliminować dyskryminowanie osób „pozytywnych”, ale także zapobiec nowym zakażeniom – poprzez odpowiednią edukację.

Popularyzacji wiedzy na ten temat mają służyć przygotowane przez PCZS i PUNO ulotki pod hasłem „Kochaj zdrowo!”. Zachęcają one też Polaków w Wielkiej Brytanii do testowania się na obecność chorób przenoszonych drogą płciową. Każda z tych ulotek przeznaczona jest do konkretnej grupy odbiorców: nastolatków, singli i rodziców. Materiały można pobrać ze strony internetowej www.pczs.org, klikając w każdą z symbolizujących je grafik.

Organizatorzy kampanii podkreślają, że Polacy w Wielkiej Brytanii powinni wiedzieć, że zarówno testy STI (na choroby przenoszone drogą płciową), jak i leczenie w tym zakresie jest tutaj anonimowe i bezpłatne. Jak poinformowała dyrektor Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego Grażyna Czubińska, placówka współpracuje z West London Centre for Sexual Health, gdzie wszyscy Polacy zostaną zawsze przyjęci i udzielona im zostanie odpowiednia pomoc.
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Reklama