John Stones przechodzi do Interu Mediolan z Manchesteru City. (Fot. Richard Sellers/Sportsphoto/Allstar via Getty Images)

Liga włoska: Obrońca reprezentacji Anglii Stones w Interze

Piłkarz reprezentacji Anglii John Stones, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata, wzmocnił Inter Mediolan. Doświadczony obrońca, którzy odszedł latem po dziesięciu sezonach z Manchesteru City, podpisał z włoskim klubem kontrakt do czerwca 2028 roku.

32-letni obecnie Stones grał w City od 2016 roku, gdy przeszedł z Evertonu. W barwach "The Citizens" wywalczył m.in. sześć razy mistrzostwo Anglii, trzy razy Puchar Anglii, a raz wygrał Ligę Mistrzów - w 2023 roku, gdy jego ówczesny zespół pokonał właśnie Inter 1:0.

"Po zapisaniu się w historii Manchesteru, John jest gotowy na kolejny rozdział - w Interze" – poinformowali mistrzowie Włoch, których piłkarzem jest Piotr Zieliński.

Stones ma na koncie 94 występy w reprezentacji Anglii. W 2021 i 2024 roku zdobył wicemistrzostwo Europy, a na niedawnym mundialu w Ameryce Północnej zajął z kadrą narodową trzecie miejsce. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
5.0329
-0.0038
EUR
4.3046
-0.0078
USD
3.6894
-0.0079
CHF
4.5960
-0.0132
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu