Andrew i Tristan Tate to brytyjscy influencerzy, celebryci i byli zawodowi kickbokserzy, którzy zdobyli ogólnoświatową sławę jako jedne z najbardziej kontrowersyjnych postaci w internecie. (Fot. DANIEL MIHAILESCU/AFP via Getty Images)

USA: Bracia Tate zatrzymani w sprawie zarzutów o gwałt

Kontrowersyjni influencerzy bracia Andrew i Tristan Tate zostali w sobotę zatrzymani przez amerykańskich funkcjonariuszy w Miami - podały media. Zatrzymanie ma związek z brytyjskim wnioskiem o ekstradycję w sprawie zarzutów m.in. o gwałt i handlem ludźmi.

Jak podał portal TMZ, do zatrzymania przez funkcjonariuszy US Marshall Service doszło tuż przed organizowaną przez Tate'ów galą walk w Miami.

Jak poinformowała brytyjska prokuratura, Londyn wystąpił z wnioskiem o ekstradycję mężczyzn, którzy są obywatelami brytyjskimi. Ma to być wynik postawienia nowych zarzutów przez śledczych, w tym siedem dotyczących przypadków zgwałcenia.

Brytyjska prokuratura już w maju postawiła listę 21 zarzutów Tate'om. Łącznie z nowymi, Andew Tate - były kickbokser, a obecnie kontrowersyjny influencer - stoi w obliczu 42 zarzutów, w tym gwałtu, handlu ludźmi, nieprzyzwoitych zdjęć dziecka, "ekstremalnej pornografii" i napaści.

Bracia Tate Są postaciami skrajnie polaryzującymi ze względu na swoje otwarcie mizoginistyczne, seksistowskie i agresywne wypowiedzi, w których m.in. twierdzili, że kobiety są własnością mężczyzn. (Fot. Getty Images)

Tristanowi Tate'owi postawiono 17 zarzutów, w tym napaści seksualnej, gwałtu i handlu ludźmi - poinformowali urzędnicy. Łącznie zarzuty dotyczą przestępstw przeciwko siedmiu kobietom.

Według stacji CNN, bracia staną w przyszłym tygodniu przed federalnym sądem w Miami.

Bracia Tate to ikony tzw. manosfery, internetowych platform skierowanych do młodych mężczyzn i promujących treści seksistowskie. Zarzuty przeciwko Tate'om już w 2022 r. postawiła prokuratura w Rumunii, gdzie mężczyźni wówczas mieszkali. Mężczyźni są oskarżeni tam m.in. o stworzenie zorganizowanej grupy przestępczej i handel ludźmi.

W 2025 r. brytyjski dziennik "Financial Times" donosił, że administracja prezydenta USA Donalda Trumpa naciskała na władze Rumunii, by oddały braciom paszporty i pozwoliły im wyjechać z kraju.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
5.1056
+0.0037
EUR
4.3359
-0.0061
USD
3.7906
-0.0045
CHF
4.6966
-0.0094
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu