Manchester City pokonał w finale Arsenal i sięgnął po trofeum. (Fot. Visionhaus/Getty Images)

Puchar Ligi w Anglii: Trofeum dla Manchesteru City

Piłkarze Manchesteru City po raz dziewiąty zdobyli Puchar Ligi w Anglii. "The Citizens" pokonali w finale na Wembley Arsenal Londyn 2:0. Oba gole zdobył Nico O’Reilly.

Stołeczny zespół pod wodzą Mikela Artety przystąpił do meczu bez porażki od 14 gier. W pierwszej połowie dłużej w posiadaniu piłki był Manchester City. Zespół Pepa Guardioli nie potrafił tego wykorzystać do zmiany wyniku.

Po przerwie dalej trwała dominacja "The Citizens", a dwa gole w odstępie kilku minut zdobył O’Reilly (60. i 64.). 21-letni wychowanek City i reprezentant Anglii najpierw wykorzystał błąd bramkarza Kepy Arrizabalagi, a następnie trafił do siatki głową z kilku metrów po podaniu Matheusa Nunesa.

Manchester City i Guardiola zdobyli wspólnie piąty Puchar Ligi, ale pierwszy od 2021 roku. Prowadzący w ekstraklasie Arsenal stracił szansę na zdobycie pierwszego trofeum od Pucharu Anglii w 2020 roku.

Między tymi drużynami rozstrzygnie się prawdopodobnie też kwestia mistrzostwa kraju. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9646
+0.0412
EUR
4.2842
+0.0149
USD
3.7554
+0.0272
CHF
4.6371
+0.0226
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu