Po raz pierwszy z Jasionki będzie można polecieć do Edynburga dwa razy w tygodniu. (Fot. Getty Images)

Rzeszów: Osiem kierunków w zimowej ofercie Ryanaira z lotniska w Jasionce, więcej lotów do Londynu

Osiem tras będzie oferował w sezonie zimowym irlandzki przewoźnik Ryanair z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce. Nowością będzie trasa do Edynburga, zwiększy się także liczba lotów do Londynu. Zimą utrzymane zostanie również, oferowane w letniej siatce, połączenie z Alicante.

W czwartek na konferencji prasowej w porcie Rzeszów-Jasionka zaprezentowana została zimowa siatka połączeń irlandzkiego przewoźnika.

Jak poinformowała przedstawicielka Ryanaira Alicja Wójcik-Gołębiowska, z Jasionki oferowanych w sezonie zimowym będzie 8 tras.

"Nowością będzie Edynburg, który będzie oferowany dwa razy w tygodniu. Z kolei uwielbiane przez pasażerów Alicante zostaje na zimę, więc jest to również taka zimowa nowość. Będzie też więcej połączeń do Londynu" – dodała.

Poza tym trasami z Jasionki przewoźnik będzie oferował loty m.in. do Mediolanu, Bristolu i Dublina.

Wójcik-Gołębiowska podkreśliła, że loty do Edynburga powinny cieszyć się dużą popularnością. "O ten kierunek pytało wielu pasażerów, a my słuchamy naszych klientów" – zaznaczyła.

Obecny na konferencji wiceprezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Bartosz Górski oznajmił, że Ryanair jest czołowym przewoźnikiem dla lotniska.

Dodał, że w związku z rosnącym ruchem pasażerskim w Jasionce zarząd rozpoczął prace nad rozbudową terminala. Zwrócił uwagę, że obecnie jego przepustowość to 1,3-1,4 mln pasażerów.

W miniony wtorek władze lotniska poinformowały, że port obsłużył milionowego pasażera. To rekord, jeszcze nigdy w historii portu nie udało się przekroczyć liczby miliona obsłużonych pasażerów w niecałe dziewięć miesięcy.

Górski przypomniał, że lotnisko w ostatnim czasie zakończyło wiele inwestycji. Wśród nich wymienił m.in. nowe strefy gastronomiczne czy specjalne strefy dla dzieci.

Jak zapowiedział, w najbliższym czasie wyremontowane zostaną m.in. toalety, wymienione też zostaną ławki. Poinformował także, że za miesiąc zakończy się przebudowa pasa startowego na długości 700 metrów. Dodał, że jego remont nie zakłócił pracy portu.

Z lotniska w Jasionce oprócz Ryanaira latają również: PLL LOT, Lufthansa, Wizz Air. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
5.0620
-0.0107
EUR
4.3257
-0.0041
USD
3.8000
+0.0054
CHF
4.6538
-0.0034
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu