Znana z kwadratowych burgerów amerykańska sieć Wendy's przymierza się do wejścia na polski rynek. (Fot. Kena Betancur/VIEWpress)

Sieć fast foodów Wendy’s szykuje się do premiery w Polsce

Amerykańska sieć fastfoodowa, która podbiła serca konsumentów od Ohio po Dubaj, przygotowuje się do wejścia na polski rynek. Rozmowy z franczyzobiorcą wchodzą w decydującą fazę - informuje dzisiaj "Puls Biznesu".

Redakcja przypomina, że fastfoodowe szyldy z USA, takie jak McDonald’s, Burger King, Subway, Pizza Hut, Domino’s Pizza czy KFC, już dawno zadomowiły się w Polsce. Dwa lata temu dołączył do nich Popeyes. Brakowało już tylko marki Wendy’s.

"Teraz symbol amerykańskiego snu w wersji z kwadratowymi burgerami, ketchupem i frytkami przygotowuje się do postawienia pierwszego kroku nad Wisłą" - podał "PB".

To - jak wskazano w artykule - część szerszej strategii sieci zakładającej, że aż 70 proc. nowych lokali Wendy’s w ciągu najbliższych czterech lat powstanie poza granicami USA.

Wendy's znana jest przede wszystkim z kwadratowych burgerów, wyróżniających ją na tle konkurencji. Do tego sieć deklaruje stosowanie świeżej, a nie mrożonej wołowiny. Cenowo uznawana jest w USA za sieć droższą niż dwójka jej bezpośrednich konkurentów McDonald's i Burger King.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9284
+0.0065
EUR
4.2530
+0.0049
USD
3.6878
+0.0111
CHF
4.6093
+0.0063
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu