Król Karol III z gośćmi podczas przyjęcia dla szerokiej gamy organizacji medialnych z całego kraju w pałacu Buckingham 26 marca. (Fot. WPA Pool/Getty Images)

Król Karol III trafił na krótko do szpitala z powodu skutków ubocznych leczenia onkologicznego

Brytyjski król został wczoraj przyjęty do szpitala w związku ze skutkami ubocznymi leczenia onkologicznego – ogłosił pałac Buckingham. Po obserwacji monarchę wypisano, ale dla bezpieczeństwa jego piątkowe spotkania zostały przełożone.

76-letni Karol przechodzi terapię onkologiczną, odkąd w lutym 2024 roku zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową. Nie ujawniono, na jaki rodzaj nowotworu cierpi.

Pałac poinformował, że monarcha został wypisany ze szpitala i wrócił do swojej londyńskiej rezydencji Clarence House. Nie podano, ile czasu spędził na obserwacji. W szpitalu nie towarzyszyła mu małżonka, królowa Kamila.

Nie podano szczegółów dotyczących skutków ubocznych, ale źródło zbliżone do rodziny królewskiej określiło je jako "pomniejszy wybój na drodze prowadzącej w jak najbardziej dobrą stronę" – podała agencja Reutera.

Według tego źródła, król dochodzi do siebie i jest w dobrej kondycji, pracuje i wykonuje telefony ze swojego gabinetu. Oczekuje się, że zaplanowana na przyszły miesiąc wizyta pary królewskiej we Włoszech odbędzie się zgodnie z planem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9646
+0.0412
EUR
4.2842
+0.0149
USD
3.7554
+0.0272
CHF
4.6371
+0.0226
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu