EURO 2024: Mbappe ma złamany nos

W następnych meczach Mbappe będzie musiał grać w masce ochronnej. (Fot. Getty Images)
Kylian Mbappe ma złamany nos po wczorajszym meczu z Austrią w mistrzostwach Europy. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Francji doznał kontuzji w 86. minucie, walcząc o piłkę w powietrzu z obrońcą Kevinem Danso.

"On nie czuje się dobrze, jest w złym stanie. Jest w rękach lekarzy, ma uszkodzony nos, to na pewno. Widziałem go leżącego na stole do masażu. To nie jest błahe, ale nie mogę podać żadnych szczegółów, bo nie posiadam" - mówił na konferencji prasowej selekcjoner Didier Deschamps.

Kapitan reprezentacji "Trójkolorowych" doznał kontuzji w 86. minucie, walcząc o piłkę w powietrzu z obrońcą Kevinem Danso. Godzinę po meczu w Duesseldorfie prezes francuskiej federacji Philippe Diallo zapewnił dziennikarzy, że "operacja nie będzie potrzebna".

Kontuzję Mbappe potwierdziła Francuska Federacja Piłkarska. W następnych meczach zawodnik będzie musiał grać z maską ochronną.

Mbappe miał swój udział w zdobyciu jedynego gola w meczu z Austrią. W 39. minucie po jego zagraniu w kierunku Antoine'a Griezmanna Maximilian Woeber skierował piłkę głową do własnej bramki. Na początku drugiej połowy Mbappe mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Patrickiem Pentzem.

Następny mecz Francuzi rozegrają w piątek z Holandią, która rozpoczęła turniej od wygranej z Polską 2:1. Tego samego dnia Polacy zmierzą się z Austriakami w Berlinie. Dla obu drużyn będzie to mecz o wszystko, ponieważ druga porażka postawi pokonanych w bardzo trudnej sytuacji.

Mecz Polska - Francja odbędzie się 25 czerwca w Dortmundzie.

Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie czołowe drużyny z sześciu grup oraz cztery najlepsze z tych sklasyfikowanych na trzeciej pozycji.