Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kraków wśród miejsc polecanych tym, którzy podróżują solo

Kraków wśród miejsc polecanych tym, którzy podróżują solo
Kraków jest dobrym kierunkiem dla turystów szukających niedrogiego, ale atrakcyjnego miejsca na wypoczynek. (Fot. Getty Images)
Niedawno stolica Małopolski okazała się ulubionym miejscem odpoczynku, ale i zabaw Anglików. Teraz uplasowała się na drugim miejscu miast polecanych podróżującym w pojedynkę. Nie można mieć złudzeń, będzie zatem też idealnym kierunkiem dla tych, którzy lubią, jak jest gwarno i tłoczno.
Reklama
Reklama

Miejscom szczególnie polecanym tym, którzy decydują się przemierzać świat w pojedynkę, przyjrzała się platforma bookingowa Smoky Mountains.

Na szczycie zestawienia znalazła się Praga, która kusi odwiedzających przystępnymi cenami, przyjazną atmosferą. Ci, którzy zdecydowali się na samotne zwiedzanie stolicy Czech, doceniają także jej bezpieczeństwo.

Ci, którzy zdecydowali się na samotne zwiedzanie Pragi doceniają m.in. jej bezpieczeństwo. (Fot. Getty Images)

Na drugim miejscu rankingu uplasował się Kraków. Podobnie jak Praga, stolica Małopolski została doceniona za stosunkowo niewielkie koszty związane z podróżą. Platforma nie pozostała obojętna także na piękno krakowskiej starówki, urzekającą architekturę, jedzenie i fakt, że miasto - dbając o środowisko, ale i kondycję zwiedzających - zachęca do pieszych wycieczek.

Poza dwiema europejskimi perłami architektury platforma wymienia także Kair, Limę i Paryż. W komunikacie opublikowanym za pośrednictwem serwisu Express, Brittany Mendez ekspertka ds. podróży w platformie, zapewnia, że podróże solo mają wiele zalet. Jest to chociażby możliwość zwiedzania miast we własnym tempie i podziwiania tych miejsc i atrakcji, które naprawdę nas interesują.

Poza tym taka wyprawa to doskonały sposób na sprawdzenie i zrozumienie samego siebie. Nikt ani nic nie rozprasza i nie ma konieczności godzenia się na jakiekolwiek kompromisy.

"Podróże w pojedynkę mogą przynieść niesamowite korzyści dla zdrowia psychicznego. Dla wielu zaś mogą być najlepszą drogą do odkrycia samego siebie. To niezwykłe doświadczenie, które warto przeżyć. Szczególnie w obliczu ważnych życiowych zmian" - zachęca.

Czytaj więcej:

Reykjavik najbardziej relaksującym miastem na świecie. Najmniej - Nowy Jork

Włosi szykują się na tłumy turystów w Wielkanoc

To niedoceniane miasto w Portugalii jest najlepszym wschodzącym kierunkiem turystycznym w Europie

Ogromny wzrost zainteresowania Krakowem wśród Brytyjczyków

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama