Menu

Zatrzymano Polaka poszukiwanego przez włoską policję

Zatrzymano Polaka poszukiwanego przez włoską policję
Fot. PAP Life
Krakowscy policjanci zatrzymali Stanisława F. - poszukiwanego przez włoskie organa ścigania w sprawie handlu bronią. Zostanie wobec niego wdrożona procedura ekstradycji - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.
Reklama
47-letni mężczyzna, mieszkaniec Małopolski, był poszukiwany od 2007 r. i ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz międzynarodowym listem gończym jako członek międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Szajka przemycała broń i handlowała bronią w wielu krajach.

W policyjnych bazach Polak figurował jako niebezpieczny przestępca, który może posiadać broń w chwili zatrzymania.

Zgodnie z procedurami, o jego zatrzymaniu powiadomione zostało Biuro Sirene (Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji) Komendy Głównej Policji oraz Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany. Wdrożona zostanie procedura ekstradycji.

Do zatrzymania doszło wczoraj po południu w Krakowie podczas kontroli drogowej. Jak informuje policja, kierowca zgodził się na badanie alkotestem oraz na przyjęcie mandatu karnego, chcąc jak najszybciej zakończyć kontrolę. Policjanci ustalili jednak, że jest on poszukiwany.

Przy zatrzymanym znaleziono 4 telefony komórkowe, pojemnik z gazem pieprzowym oraz kalendarz z zapiskami.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama