Menu

Wycieczki tanieją. Koronawirus straszy Polaków

Wycieczki tanieją. Koronawirus straszy Polaków
Branża jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. (Fot. Getty Images)
Ceny wyjazdów spadają. Jeśli tendencja się utrzyma, wycieczki 'last' minute' mogą być bardzo tanie, bo ofert jest dużo, a koronawirus straszy - donosi 'Puls Biznesu'.
Reklama

Jak czytamy w "PB", od momentu rozpoczęcia sprzedaży wycieczek wakacyjnych na ten rok, czyli od jesieni 2019 r., touroperatorzy zacierali ręce. "Średnie ceny wyjazdów, które odbędą się na początku sierpnia 2020 r., były o ponad 200 zł wyższe niż rok temu. Od początku stycznia Instytut Turystyki TravelData prognozował, że touroperatorzy zarobią w tym roku o 75 mln zł więcej" - pisze dziennik.

W ostatnich tygodniach różnica w cenach wyjazdów spadła jednak - jak dodaje "PB" - o 44 zł, a w przypadku popularnej Turcji - jest o 3 zł niższa niż w 2019 r.

Dziennik pisze ponadto, że wczoraj kursy giełdowych biur podróży Rainbow i Novaturas oraz linii czarterowej Enter Air wyraźnie traciły.

"Na razie trudno mówić o wpływie pojawienia się koronawirusa we Włoszech w długim terminie". (Fot. Getty Images)

"Na razie trudno mówić o wpływie pojawienia się koronawirusa we Włoszech w długim terminie. Wiele zależy od tego jak włoski rząd sobie poradzi. Podstawą naszego biznesu są loty między czerwcem a wrześniem. W krótkim terminie natomiast mogą pojawić się problemy z narciarskimi lotami do Werony, odbywającymi się raz na tydzień. Jesteśmy w kontakcie z przewoźnikiem, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy je anulować" - wyjaśnia "PB" Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow.

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki podkreśla, że branża jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

"W tym roku może być to koronawirus. Mamy dużą dywersyfikację oferty i jesteśmy w stanie przekierowywać ruch turystyczny, jednak wszystko zależy od tego, jakie decyzje podejmą klienci. Wpływ koronawirusa na turystykę to temat dyskusji w branży na całym świecie. Sytuacja jest tak dynamiczna, że w tej chwili trudno prognozować czy będzie to ogólne spowolnienie sprzedaży, czy przegrupowanie rynków" - dodaje Henicz.

Czytaj więcej:

Ekspert: Możliwe, że koronawirus będzie istniał długo, jak grypa

Konsulat w Mediolanie apeluje do Polaków: Unikajcie miejsc publicznych

Koronawirus zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób

Polacy wracający z Włoch "powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia"

Włochy: Czarne chmury nad szpitalem, z którego rozszerzył się koronawirus

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama